Share This Post

Kripto Para

Kara para aklamaya çalışanlar, kripto paraya başvuramayacak!

Kara para aklamaya çalışanlar, kripto paraya başvuramayacak!

Kripto para piyasaları hakkında ülkelerin aldığı kararlar genel olarak birbirine benzer fakat genel anlamda sunulan farklı gerekçeler de ortaya çıkabiliyor ki bunlardan belki de en mantıklı olanı Güney Kore’den geldi. Güney Kore’nin başlatmış olduğu işlem neticesinde ise 11 farklı ülke de bu akıma dahil olmuş oldu

Kripto para piyasasına sıkı kanunlar getiren Güney Kore, en son tüm Borsalara kara para aklamaya karşı proaktif önlemler alma zorunluluğu getirmişti. Dünyanın en büyük beşinci kripto para borsası konumundaki Bithumb da bu doğrultuda 11 ülkeden işlemleri yasakladığını duyurdu.

Bithumb işlem kabul etmiyor!

Bithumb’ın artık işlem kabul etmediği ülkeler ise Etiyopya, İran, Irak, Sırbistan, Sri Lanka, Trinidad ve Tobago, Tunus, Vanuatu, Yemen ve Suriye olarak sıralandı.

Bu ülkeler, kara para aklamayı engellemek amacıyla kurulan uluslararası organizasyon Mali Eylem Görev Gücü (Financial Action Task Force – FATF) tarafından işbirliği yapmayan devletler olarak tanımlanıyor.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register