Share This Post

Emtia & Vadeli İşlem

Karayip adalarını vuran Irma kasırgası ABD’de Florida’ya ilerliyor

Karayip adalarını vuran Irma kasırgası ABD’de Florida’ya ilerliyor

Karayip adalarını vuran Irma kasırgası ABD’de Florida’ya ilerliyor

SAN JUAN, Puerto Rico, 6 Eylül (Reuters) – Son yüzyılda Atlantik okyanusunda görülen en güçlü fırtınalardan sayılan Irma kasırgasının, hafta sonunda şiddetli rüzgar, yüksek dalgalar ve yoğun yağmur olarak ABD’nin Florida eyaletinde karaya vurması bekleniyor.

Florida’daki ABD Ulusal Kasırga Merkezi’nin bildirdiğine göre Irma, bugün etkisi altındaki Karayip adalarından Barbuda’dan uzaklaşarak St. Martin adasına yöneldi.

Ancak getirdiği rüzgarlar saate 295 kilometreye çıkan ve 5. kategoriye giren Irma fırtınasının izleyeceği yön kesinlikle belirlenemiyor.

Fırtınanın merkezi, 1,600 nüfuslu Barbuda adasının üzerinden geçerken adada hasara yol açtı. Ancak hasarın boyutu henüz kesin olarak belirlenemedi.

Puerto Rico adasının başkenti San Juan’da inşaat ekipleri kentin ana caddesindeki binaların, restoranların ve otellerin pencerelerini kontrplak ve teneke levhalarla kapatmaya çalışıyor.

Karayipler’deki bazı küçük adalar, kasırganın ilk vurduğu noktalar oldu. Fırtına, bölgede bulunan Guadeloupe, Haiti, Turks and Caicos gibi adaları da vuruyor.

Haberin orijinali için tıklayınız: Bu haber, linkleri yukarıda belirtilen haber ya da haberlerden derlenmiştir. Tam çevrilmiş metin olmayabilir (Haberi çeviren Ayşe Sarıoğlu; Redaksiyon Behiye Selin Taner)

Kaynak: http://tr.investing.com/news/emtialar—vadeli-%C4%B0%C5%9Flem-haberleri/karayip-adalarn-vuran-irma-kasrgas-abdde-floridaya-ilerliyor-502492

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register