Share This Post

Emtia & Vadeli İşlem

Petrol fiyatları ABD stok verileri odağında sakin seyrediyor

Petrol fiyatları ABD stok verileri odağında sakin seyrediyor

Petrol fiyatları ABD stok verileri odağında sakin seyrediyor

Investing.com – Petrol fiyatları bir önceki oturumda %3 artış yaşadıktan sonra Çarşamba günü durağan seyretti. Yatırımcılar Harvey kasırgasının arz ve talep üzerindeki etkilerini tartmak için haftalık ABD ham petrol ve rafine ürünler stok verilerini bekliyor.

Amerikan Petrol Enstitüsü haftalık raporunu 23:30’da yayınlayacak.

Enerji Bilgi Dairesi resmi verileri, petrol stoklarında 4,7 milyon varil artış öngörüleri arasında Perşembe günü yayınlanacak.

Raporlar Pazartesi günü ABD İşçi Bayramı tatilinden dolayı bir gün geç yayınlanacak.

ABD WTI Petrol Ekim kontratı 48,70 dolar ile sakin seyrediyor. Bir önceki oturumda 14 Ağustos’tan beri gördüğü en yüksek seviyeye 48,98$ seviyesine ulaşmıştı.

Öte yanda, ICE Vadeli İşlemler Borsası’nda Kasım vadeli Brent petrol 8 cent düştü ve varili 53,30 dolar oldu. Bir gün öncesinde ise 3 aydan fazla bir süredir gördüğü zirve seviye 53,66 dolar seviyesinde işlem gördü.

Petrol fiyatları ABD rafinerilerinin işlemeye başlamasıyla talebi artırdı ve Salı günü fiyatlar arttı.

Diğer taraftan, benzin vadeli işlemleri, ciddi bir arz sıkıntısı çekme korkularının sönümlenmesiyle beraber 0,8 sent düştü 1,675 dolardan işlem gördü.

ABD enerji sektörünün kalbi olan Texas ve Louisiana bölgelerini 10 gün önce vuran Harvey kasırgası sonrası bölgedeki petrol rafinerileri, boru hatları ve nakliye kanalları kademeli olarak işletime yeniden açıldı.

Hala, pek çok uzman ABD petrol sanayisinin Harvey’nin zararlarını atlatması için aylara ihtiyacı olduğunu söylüyor.

Piyasaların dikkati 5.kategori kasırga olan Irma Kasırgası’nda. Irma Karayipler’deki önemli nakliye kanallarına doğru yaklaşıyor.

Irma’nın ayağı olan diğer bir tropikal fırtına Atlantik’te iken başka biri de Mexico’da Gulf kıyılarında etkili.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/emtialar—vadeli-%C4%B0%C5%9Flem-haberleri/petrol-fiyatlar-abd-stok-verileri-odagnda-sakin-seyrediyor-502461

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register