Share This Post

Emtia & Vadeli İşlem

Petrol fiyatları yükselişini sürdürüyor, piyasalarda Harvey iyileşmeleri

Petrol fiyatları yükselişini sürdürüyor, piyasalarda Harvey iyileşmeleri

Petrol fiyatları yükselişini sürdürüyor, piyasalarda Harvey iyileşmeleri

Investing.com – ABD petrol vadeli işlemleri Salı günü yükseldi. ABD refineleri işbaşı yapmaya devam etti ve yatırımcılar Harvey kasırgasının arz ve talep üzerindeki etkisini tartmak adına yaklaşan ABD depolama verilerine odaklanmış durumda.

WTI ham petrol Ekim ayı kontratında saat 16.00’da %0,82 artarak varil başına 49,09$ oldu.
Öte yanda, Brent petrol Ekim ayı kontratında ICE Vadeli İşlemler Borsası’nda %1,12 kazanarak dört aylık en yüksek değerine ulaştı ve 53,98$ oldu.

Benzin vadeli işlemleri Ekim ayı kontratında %0,75 düşerek 1,671$ oldu. Harvey kasırgasının ABD körfez yakasını vurmadan önceki seviyelerine yakın seyrediyor.

Petrol fiyatları Salı günü iyileşme gösterdi. Harvey’in ABD enerji endüstrisinin kalbine 10 gün önce yaptığı yıkıcı etkiden sonra, petrol refineleri harekete geçti, Texas ile Louisiana arasındaki boru hattı ve nakliyat kanallarının bu hafta normale döndü.

Yine de, birçok analist ABD petrolünün Harvey’in yıkıcı etkisinden arınmasının birkaç ayı bulabileceğini belirtiyor.

Piyasaların dikkati Çarşamba günü Irma kasırgasına yoğunlaştı. 5. kategori fırtınalara dahil olan kasırga, Karayip nakliyat rotasına doğru yöneliyor.

Irma’nın yakınında Atlantik’te bir başka tropikal kasırga daha var, ve Meksika Körfezi’nde aktif olan bir tane daha var.

Yatırımcılar ayrıca Harvey’in arz ve talepte nasıl bir etki yarattığını tartmak için yatırımcılar ABD ham petrol ve refine üretim depolarının haftalık taze verilerini bekliyor.

Rapor İşçi Bayramı’ndan dolayı normalden bir gün sonra açıklanacak.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/emtialar—vadeli-%C4%B0%C5%9Flem-haberleri/petrol-fiyatlar-yukselisini-surduruyor-piyasalarda-harvey-iyilesmeleri-502507

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register