Share This Post

Döviz

Petrol’ün yeni korkusu: Irma Kasırgası

Petrol’ün yeni korkusu: Irma Kasırgası

Petrol’ün yeni korkusu: Irma Kasırgası

Investing.com – Geçtiğimiz hafta 45,60$ seviyesine gerileyen Ham Petrol yeni haftada kazançlarını genişletti.

Harvey Kasırgası nedeniyle boru hatları ve rafinerilerin kapanması, üretimi aksatmıştı. Enerji sektörlerinin tekrar faaliyete geçmesi ve talebin de artması ile fiyatlar dip seviyeden toparlanma gösterdi.

Haftaya 47$ yakınlarında başlayan Ham Petrol (WTI) fiyatları dün 49$ yakınına yükselirken bugün de alıcılı fiyatlanıyor.

Harvey Kasırgasının ardından şimdi gözler beklenen Irma Kasırgasında. Eğer, Harvey Kasırgası gibi sert geçer ve büyük tahribat yaşanırsa henüz açılmayan boru hatlarına yeni kapananlar da eklenecektir ve enerji sektöründe üretimin durması ile fiyatlarda da düşüş yaşanabilir.

Beklenen Irma Kasırgası öncesinde gözler yarın açıklanacak ABD ham petrol stoklarında olacak. Geçtiğimiz hafta açıklanan veriye göre stoklar 5,392 milyon varil düşüş göstermişti, bu hafta 4,700 milyon bekleniyor.

Ham petrol fiyatlarında günlük 48$ tabanının korunması ile 50$ direncine doğru yükseliş devam edebilir, ancak stokların beklenenden az düşüş yaşaması durumunda fiyatlarda 47.80$ seviyesine doğru kayıp görülebilir.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/forex-haberleri/petrolun-yeni-korkusu-irma-kasrgas-502465

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register