Share This Post

Kripto Para

Ünlü milyarder önce yalanladı, şimdi de yatırımcı olmaya hazırlanıyor!

Ünlü milyarder önce yalanladı, şimdi de yatırımcı olmaya hazırlanıyor!

George Soros, hatırlarsanız kripto paralar konusunda ciddi anlamda sert bir açıklama yapmıştı. Yapmış olduğu bu açıklamada kripto paraların her birinin patlamak üzere olan birer balon olduğuna değinmiş ve bu paralara yatırım yapmanın saçmalık olduğundan bahsetmişti. ABD’li girişimci şimdilerde 26 milyar dolar değerinde bir yatırıma hazırlanıyor, üstelik bu açıklama kendisinden gelmedi, sızdırıldı.
Tüm izinler alındı

Soros Fon Yönetimi’nin makro yatırımlarından sorumlu olan Adam Fisher, dijital para işlemleri yapmak için yakın zamanda kurum içi izinleri aldı. Kurum sözcüsü konuya ilişkin yorum yapmadı.

Davos’ta konuşan Soros, oynaklığı nedeniyle dijital paraların gerçek paraların işlevini yerine getiremeyeceğini söylemişti. Fakat bazı yatırımcıların öngördüğü sert düşüşü tahmin edememişti. Soros’un bu açıklamalarının üzerinden geçen sürede bitcoin yüzde 41 oranında düştü.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register