Paylaş

Borsa Haberleri

ABD piyasaları ABD – Kuzey Kore gerilimiyle geriledi

ABD piyasaları ABD – Kuzey Kore gerilimiyle geriledi

Investing.com – ABD’de hisse senedi piyasaları Çarşamba günü yatırımcıların ABD ve Kuzey Kore arasındaki gerginlikler sebebiyle temkinli davranıyor olmalarıyla değer kaybı öngörüyor.

Kuzey Kore ABD askeri üssünün bulunduğu Guam’a “dikkatli bir şekilde” saldırı planı yaptığı cevabını verdi.

Bu tehdit, ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore’nin ateş ve öfkeyle karşılaşacağını belirtmesinden birkaç saat sonra geldi.

Gerginliklerin artmasıyla birlikte yatırımcılar hisse senetleri ve yüksek verimli dövizler gibi varlıklardan çekiliyor ve yen, İsviçre frangı ve altın gibi güvenli liman yatırım araçlarına yöneliyor.

Dow 0,2%, S&P 50 0,4% ve Nasdaq 100 0,6% oranında değer kaybı öngörüyor.

ABD’den bugün saat 15.30’da üretkenlik ve işgücü maliyet verileri gelecek. 17.00’de ise Toptan satış stokları ile ilgili veriler gelecek.

Çarşamba günü açılış öncesinde Office Depot, 21st Century Fox, Wendy’s ve Mylan (NASDAQ:MYL) Labs gelir raporlarını yayınlarken Macy’s, Kohl’s, Nordstrom (NYSE:JWN) ve JC Penney kapanış sonrasında gelir raporlarını yayınlayacak.

Disney hisseleri Çarşamba günü şirketin gelirinin 9% düştüğünün bildirilmesinin ardından yaklaşık 3% değer kaybetti. Disney, Netflix’e artık yeni film sağlamayacağını belirtti.

Priceline (NASDAQ:PCLN) hisseleri açılış öncesinde 7% oranında geriledi. Online seyahat acentesi, çeyreklik gelirinin yükselmesine rağmen üçüncü çeyrek için olumsuz öngörülerde bulundu.

Fossil Group (NASDAQ:FOSL) hisseleri ise moda aksesuar şirketinin beklenenden büyük zarar bildirmesinin ardından 20% geriledi.

Emtia birimlerinde petrol fiyatları, Enerji Bilgi Bakanlığı raporu öncesi yükseldi. Bugün saat 17.30’da haftalık stok raporu yayınlanacak.

ABD merkezli ham petrol 20 sent artışla 49,36 dolara yükselirken Brent petrol 19 sent artışla 52,33 dolara yükseldi.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/abd-piyasalar-abd–kuzey-kore-gerilimiyle-geriledi-500413

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla