Paylaş

Borsa Haberleri

ABD piyasaları Apple raporu öncesi yüksek açılış hedefliyor

ABD piyasaları Apple raporu öncesi yüksek açılış hedefliyor

ABD piyasaları Apple raporu öncesi yüksek açılış hedefliyor

Investing.com – Wall Street piyasaları Salı günü Dow’un Apple gelir raporu ile birlikte bir rekor daha kıracağı beklentileriyle yüksek açılış hedefliyor.

Dow 0,47%, S&P 500 0,21% ve Nasdaq 100 0,36% oranında değer kazandı.

Bugün 38 adet S&P 500 şirketi gelir raporlarını yayınlayacak.

Günün erken saatlerinde Pfizer (NYSE:PFE), hisse başına gelirinin 0,67 dolar olduğunu ifade etti ancak kârının 1,9% düşüşle 12,9 milyar dolar olduğunu belirtti.

Salı günü açılış öncesi Sprint (NYSE:S), Under Armour (NYSE:UA), Lumber Liquidators (NYSE:LL), Shopify (NYSE:SHOP), Cummins (NYSE:CMI) ve Royal Caribbean (NYSE:RCL) gelir raporunu yayınlayacak.

Bugün yayınlanacak birkaç gelir raporu bulunuyor ancak dikkatler kapanış sonrasında gelir raporunu yayınlayacak olan Apple raporunda. Teknoloji devinin Haziran çeyreği için hisse başına 1,57 dolardan 44,89 milyar dolarlık gelir bildirmesi bekleniyor. Yatırımcılar, aynı zamanda iPhone 8 detayları ve çıkış tarihine odaklanmış durumda.

Kapanış sonrasında ise Herbalife (NYSE:HLF), Allstate (NYSE:ALL), Match Group (NASDAQ:MTCH), Coherent (NASDAQ:COHR), FireEye (NASDAQ:FEYE) ve SunPower (NASDAQ:SPWR gelir raporlarını yayınlayacak.

Piyasa katılımcıları ABD’den gelecek önemli verileri merakla bekliyor. Verilerin, Fed’in para politikasına olan bakış açısını nasıl etkileyeceği merak konusu.

ABD’den bireysel gelirler, tüketici harcamaları ve bireysel tüketim giderleri verileri saat 15.30’da gelecek.

Tedarik Yönetim Enstitüsü Temmuz ayı imalat anket verilerini yayınlayacak. Aynı zamanda tüketici harcamaları ve otomobil satışları verileri gelecek.

Investing.com Fed Faiz Oranı Görüntüleme Aracına göre Fed’in bu yıl içinde bir adet daha faiz artırma ihtimali 36% olarak belirlendi.

Amerikan dolarının diğer majör dövizler karşısındaki performansının ölçümü olan dolar endeksi 92,78 puanda seyrediyor.

Petrol fiyatları yedinci seansta da değer kazanmaya devam ediyor.

ABD merkezli ham petrol 0,28% düşüşle 50,03 dolara gerilerken Brent petrolün varili 0,46% düşüşle 52,48 dolara geriledi.

Bugün saat 23.30’da Amerikan Petrol Enstitüsü tarafından yayınlanacak stok verilerinde de düşüş olduğunun görülmesi bekleniyor.

Küresel hisse senedi piyasaları küresel ekonomi ile ilgili gelişmelerin etkisiyle destek buldu.

Asya piyasaları Çin’de Caixin imalat endeksinin beklenenden güçlü gelmesiyle destek buldu.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/abd-piyasalar-apple-raporu-oncesi-yuksek-acls-hedefliyor-499954

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla