Paylaş

Borsa Haberleri

ABD piyasaları durgun bir açılışa sahne oldu, dikkatlerde Irma var

ABD piyasaları durgun bir açılışa sahne oldu, dikkatlerde Irma var

ABD piyasaları durgun bir açılışa sahne oldu, dikkatlerde Irma var

Investing.com – ABD hisseleri vadeli işlemleri Çarşamba sabahı durgun bir açılışla dikkat çekti. Piyasadaki hassasiyet Kore yarımadasındaki gerilim ışığında kontrol altındaydı.

Piyasanın dikkati Irma kasırgasında. Karayiplerden ve Florida kısmından ABD bölgesine doğru ilerleyen 5. kategorideki fırtına acil bir durum olarak beyan edildi.

Değerli şirket hisselerinden Dow vadeli işlemleri saat 13.55’te 3 puan arttı, S&P 500 vadeli işlemleri 1 puan düştü ve teknoloji devi Nasdaq 100 vadeli işlemleri 5 puan arttı.

ABD piyasaları Salı günü dipteydi. S&P 500 son üç haftadaki en büyük günlük kayıbını yaşadı. Yatırımcılar Kuzey Kore ile olan taze gerilimler sırasında riskten uzak duruyor.

Kore yarımadasındaki gerilim patlama noktasına geldi. Kuzey Koreli bir diplomat Salı günü eğer Pyongyang üzerinde baskı kurmaya devam edildiği takdirde ülkesinin ABD’ye “hediye paketleri” yollamaya hazır olduğu uyarısında bulundu.

Güney Kore en son gerçekleşen Pazar günkü nükleer denemesini takiben Kuzey Kore’nin füze testi yapmaya devam edebileceklerini öngördüklerini söyledi. Birçok uzman 9 Eylül civarında bir silah denemesi yapılmasını bekliyor. Bu tarih devletin 1948’de kuruluş yıldönümünü işaret ediyor.

Bu sırada, Salı günü 5. kategoriye yükselen Irma, Çarşamba sabahı Karayipler’den yola çıktı ve Barbuda Adası’nı geride bıraktı.

Miami’deki ABD Ulusal Kasırga Merkezi’ne göre, saatte 295 kilometre yol alan kasırganın Cumartesi günü Florida’ya ulaşacağı öngörülüyor.

Bu verilerin öncesinde, aylık ticaret verileri saat 15.30’da açıklanacak. Onu takiben Arz Yönetimi Enstitüsü’nün Ağustos ayı hizmet sektörü faliyeti raporu saat 17.00’de açıklanacak. Ayrıca Fed’in Bej Kayıtlar raporu da dikkat altında.

Birkaç Fed yetkilisinin Salı günü konuşmalarından sonra merkez bankasının bu yıl üçüncü kez faiz artırımına gideceği öngörüleri desteklendi, Aralık ayında gerçekleşme ihtimali yaklaşık %35’e düştü.

Öte yanda, Avrupa piyasaları art arda üç günlük düşüşünü izleyerek düşük seyretti. Öncesindeyse, Asya’da, piyasalar negatif görüntüyle karmaşık kapandı.

Emtia piyasasında ise, altın fiyatları Kuzey Kore tehditinden dolayı güvenli limanlara ilgi artmasıyla son bir yıllık en yüksek değerlerinde seyrediyor.

Öte yanda, petrol fiyatları Irma kasırgasının Karayip nakliyat bölgesine doğru yaklaşmasıyla yükseliş eğiliminde.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/abd-piyasalar-durgun-bir-aclsa-sahne-oldu-dikkatlerde-irma-var-502499

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla