Paylaş

Borsa Haberleri

ABD piyasaları düşük açılış öngörüyor

ABD piyasaları düşük açılış öngörüyor

ABD piyasaları düşük açılış öngörüyor

Investing.com – ABD’de hisse senedi piyasaları Çarşamba günü ABD’deki politik gelişmelerin etkisiyle ve yatırımcıların Başkan Donald Trump’ın ABD – Meksika sınırına duvar örme ile ilgili yorumları sonrası düşük açılış öngörüyor.

Salı günü Phoenix’te destekleyenleri ile buluşan Trump, “Eğer hükümeti kapatmamız gerekiyorsa, o duvarı öreceğiz” dedi.

Trump, aynı zamanda NAFTA ticaret anlaşmasından da ayrılabileceklerini belirtti. Trump, ilk tur görüşmelerin Kanada ve Meksika ile yapılacağını ifade etti.

Dow 0,2%, S&P 500 0,3% ve Nasdaq 100 0,3% oranında değer kaybı öngörüyor.

ABD’de Salı günü hisse senedi piyasaları üç büyük endeksin Nisan ayından beri en iyi günlük artışını gerçekleştirmesiyle değer artışı gerçekleşmişti.

Yatırımcılar, ABD ve Avrupa Merkez Bankası başkanlarının açılış konuşması yapacağı, merkez bankası üst yönetiminin ve ekonomistlerin bu hafta Jackson Hole’de gerçekleşecek yıllık toplantısını bekliyor.

Ticaret Bakanlığı, bugün saat 17.00’de yeni konut satışları ile ilgili verileri yayınlayacak.

American Eagle Outfitters (NYSE:AEO), Guess (NYSE:GES), HP (NYSE:HPQ) ve Williams-Sonoma (NYSE:WSM) tarafından gelir raporları yayınlanacak.

Petrol fiyatlarında Enerji Bakanlığı’nın haftalık stok raporu öncesi değer kaybı gerçekleşti. Stok raporu bugün saat 17.30’da gelecek.

ABD merkezli ham petrol 13 sent düşüşle 47,70 dolara gerilerken Brent petrolün varili 25 sent düşüşle 51,62 dolara geriledi.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/abd-piyasalar-dusuk-acls-ongoruyor-501617

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla