Paylaş

Borsa Haberleri

ABD piyasaları Fed tutanakları öncesinde yüksek açıldı

ABD piyasaları Fed tutanakları öncesinde yüksek açıldı

ABD piyasaları Fed tutanakları öncesinde yüksek açıldı

Investing.com – Yatırımcıların gözü, sonraki ABD faiz artırımının zamanlamasına dair ipuçları için Fed’in son politika toplantı tutanaklarında iken ABD piyasaları Çarşamba sabahına yüksek bir açılışla başladı.

Birinci sınıf Dow vadeli işlemleri 52 puan, S&P 500 vadeli işlemleri ise 6 puan yükselirken, teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 vadeli işlemleri 18 puan artış elde etti.

ABD piyasası Salı gününü karışık kapattı, Dow üçüncü oturuma doğru hafif yükselişteydi. S&P 500 ve Nasdaq Composite ufak kayıplarla günü bitirdi.

Fed son politika toplantı tutanaklarını 21:00’da yayınlayacak. Merkez bankası 26 Temmuz toplantısını takiben faiz oranlarını sabit bıraktı ve büyük şirket hisselerinin “görece yakın zamanda” küçüleceğini beklediklerini söyledi.

Piyasa oyuncuları ayrıca ABD ekonomisinin gücünü değerlendirmek ve Fed’in para politikasına bakışını nasıl etkilediğini görmek adına 15:30’da yayınlanacak olan inşaat izinleri ve konut başlangıçları verilerine de dikkat edecek.

Vadeli işlem tacirleri Investing.com Fed Faiz Görüntüleme Aracına göre Aralık ile beraber gelecek olan bir faiz artırımı ihtimalinin %50 olduğunu düşünüyor.

Açılış öncesi gelişmeler arasında, perakende mağaza zinciri Target (NYSE:TGT), açılış zili çalmadan önce beklenenden daha iyi çeyrek sonuçları olduğunu paylaşması ile %5 civarında hisse getirisine sahip oldu.

Target hisseleri yanında, Cisco Systems (NASDAQ:CSCO), L Brands (NYSE:LB) ve NetApp (NASDAQ:NTAP) için de kazanç bekleniyor.

Urban Outfitters (NASDAQ:URBN) hisseleri, Salı günü beklentilerin üstünde olan ikinci çeyrek gelir raporlamasının ardından, açılış öncesi %22 oranında aksiyon ile getiri sağlayan bir güne hazırdı.

Öte yanda, Başkan Donald Trump şirketin perakendeci ve ABD’deki kasaba, şehir ve devletlere zarar verdiği yönünde eleştiri içeren bir tweet attıktan sonra Amazon (NASDAQ:AMZN) hisseleri %1 oranında düştü.

Emtia piyasasında ise, yatırımcılar Enerji Birimi’nin 17:30’da yayınlanacak olan haftalık arz raporunu beklerken, petrol fiyatları hafif kazanımlar elde etti.

ABD Ham petrol %0,3 oranında 47,70 dolara yükselirken, Brent 19 sent artışla 50,99 dolara ulaştı.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/nyheter-p%C3%A5-aktiemarknaden/abd-piyasalar-fed-tutanaklar-oncesinde-yuksek-degerlerde-acld-500992

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla