Paylaş

Borsa Haberleri

ABD piyasaları olumsuz ticaret verileri sonrası sakin açılış öngörüyor

ABD piyasaları olumsuz ticaret verileri sonrası sakin açılış öngörüyor

Investing.com – Wall Street, Salı günü Dow’un önceki seanslarda gerçekleştirdiği artışın ardından artışa ara vermesiyle birlikte sakin bir açılış hedefliyor.

Dow Jones 0,01% oranında artış hedeflerken S&P 500 0,06% ve Nasdaq 100 0,03% oranında değer kaybı öngörüyor.

Çin’den gelen beklenenden olumsuz ihracat ve ithalat verileri, küresel talebin azalması ile ilgili kaygıları gündeme getirdi.

Çin’den gelen veriler, ihracatların Temmuz ayında yıllık bazda 7,2%, ithalatların ise 11,0% oranında yükseldiğini gösterdi.

Avrupa’dan gelen veriler, Almanya’da ihracatın 2,8%, ithalatın ise 4,5% oranında düştüğünü gösterdi. İthalat 2015 Ağustos’tan beri en büyük düşüşünü gerçekleştirirken İthalatlar 2009 Ocak’tan beri en büyük düşüşünü yaşadı.

Ticaret fazlası 21,2 milyar euro ile 2016 Ağustos’tan beri en yüksek seviyesine ulaştı.

Geçtiğimiz hafta Cuma günü yayınlanan olumlu istihdam raporlarıyla birlikte yatırımcılar, Fed’in faiz artışı önünde enflasyonun bir engel olduğunu düşünüyor.

Bu hafta Perşembe günü üretici fiyatları yayınlanırken Cuma günü tüketici fiyat enflasyon verileri gelecek.

S&P 500 şirketlerinin 426 tanesi gelir raporlarını açıkladı ve genel olarak şirketlerin 73%’ü ortalama olarak beklenenden 11,77% yüksek gelir elde etti.

ABD’de açılış öncesinde Dean Foods (NYSE:DF), CVS Health (NYSE:CVS), Michael Kors (NYSE:KORS), Ralph Lauren (NYSE:RL), Time Inc (NYSE:TIME) (NYSE:TIME), Wayfair (NYSE:W), SeaWorld (NYSE:SEAS), Norwegian Cruise Line (NASDAQ:NCLH) ve Virtu Financial (NASDAQ:VIRT) gelir raporlarını yayınlayacak.

Kapanış sonrasında ise Disney (NYSE:DIS), Priceline (NASDAQ:PCLN), TripAdvisor (NASDAQ:TRIP), Hertz Global (NYSE:HTZ), Monster Beverage (NASDAQ:MNST), Continental Resources (NYSE:CLR) ve Zillow (NASDAQ:ZG) gelir raporlarını yayınlayacak.

Piyasa katılımcıları OPEC ve OPEC harici ülkelerin Abu Dabi’de bir araya gelerek üretim kesintisiyle ilgili yapacakları görüşmeyi merakla bekliyor.

Yatırımcılar, Amerikan Petrol Enstitüsü tarafından yayınlanacak haftalık verileri merakla bekliyor.

Petrol fiyatları yükselişte. ABD merkezli ham petrol 0,18% artışla 49,48 dolara yükselirken Brent petrol 0,02% düşüşle 52,36 dolara geriledi.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/abd-piyasalar-olumsuz-ticaret-verileri-sonras-sakin-acls-ongoruyor-500290

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla