Paylaş

Borsa Haberleri

ABD piyasaları toparlanıyor; konut satış verileri bekleniyor

ABD piyasaları toparlanıyor; konut satış verileri bekleniyor

ABD piyasaları toparlanıyor; konut satış verileri bekleniyor

Investing.com – Wall Street piyasaları, Fed’in parasal sıkılaşmaya piyasaların beklentisinden daha yakın olduğuna dair kaygılarla baskı altına girmişti ancak toparlanmaya başladı.

Dow Jones 0,32%, S&P 500 0,23% ve Nasdaq 100 0,32% oranında değer kaybetti.

Haziran ayında Fed’in faiz oranlarını artıracağı ihtimali yükseldi ve Amerikan doları, yatırımcıların ABD’nin para politikası ile ilgili görüşlerini değiştirmelerinin ardından yedi haftanın en yüksek seviyesini vurdu.

CME Group (NASDAQ:CME), Perşembe günü piyasaların kapanışından önce Fed’in Haziran ayında faizleri artırma beklentisinin 4%’ten 30%’a çıktığını belirtti.

Küresel hisse senedi piyasaları Fed’in yayınladığı toplantı tutanakları ve New York Fed Başkanı William Dudley ile Richmond Fed Başkanı Jeffrey Lacker’ın gerçekleştirdiği konuşmalarında Haziran ayının faiz artışı için uygun olduğunun belirtilmesiyle destek buldu.

Piyasalar Fed Yönetim Kurulu Üyesi Daniel Tarullo’nun saat 16.00’da yapacağı konuşmaya odaklanmış durumda.

Şirket haberlerinde Yahoo (NASDAQ:YHOO), kurumun çekirdek varlıklarının 2 ile 3 milyar dolar arasında olmasını beklediğini belirtmesinin ardından 3% değer kaybetti.

Applied Materials (NASDAQ:AMAT) hisseleri ise ikinci çeyrek gelir raporları sonrasında 8%’den fazla değer kazandı.

Ross Stores (NASDAQ:ROST) Perşembe günü kapanış sonrasında ikinci çeyrek gelirinin beklenenin altında kaldığını belirtti ve 6%’dan fazla değer kaybetti.

Petrol fiyatları, Cuma günü sakin seyretti ancak Nijerya’daki arz problemleri sebebiyle haftayı 5%’lik artışla kapatmayı hedefliyor. Kanada’da devam eden yangın ve Venezuela’daki krizler, fiyatlardaki artışı tetikliyor.

Piyasa katılımcıları, ABD’de Baker Hughes tarafından yayınlanacak petrol sondaj kuyusu sayısında odaklanmış durumda.

Ham petrol vadeli işlemleri 0,04% artışla 47,74 dolara yükseldi. Brent petrol ise 0,31% düşüşle 48,82 dolara geriledi.

Amerikan doları, Fed’in şahin tondaki yorumlarının ardından değer kazanarak yaklaşık yedi haftanın en yüksek seviyesini vurdu.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/abd-piyasalar%C4%B1-toparlan%C4%B1yor;-konut-sat%C4%B1%C5%9F-verileri-bekleniyor-100349

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla