Paylaş

Borsa Haberleri

ABD piyasaları yüksek açılış hedefliyor, Fed konuşmacıları bekleniyor

ABD piyasaları yüksek açılış hedefliyor, Fed konuşmacıları bekleniyor

Investing.com – ABD’de ham petrol vadeli işlemleri Dow’un geçtiğimiz haftayı yine yükselişle kapatmasının ardından Pazartesi günü yüksek bir açılış hedefliyor.

Dow 0,16%, S&P 500 0,11% ve Nasdaq 100 0,12% oranında değer artışı hedefliyor.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan istihdam raporunun ardından yatırımcılar Conference Board istihdam endeksi verilerine odaklandı.

Olumlu gelen istihdam raporu sonrasında piyasalar bu hafta gelecek {{ecl-734üretici fiyat endeksi}} ve tüketici fiyat endeksi verilerine odaklanmış durumda.

Güçlü enflasyon verileri sonrası Investing.com Fed Faiz Oranı Görüntüleme Aracı, bu yıl içinde bir adet daha faiz artışı gerçekleşme ihtimalini 50% olarak gösteriyor.

St. Louis Fed Başkanı James Bullard, ABD ekonomisi ve para politikası ile ilgili saat 18.45’te bir konuşma yapacak.

Amerikan dolarının diğer majör dövizler karşısındaki performansının ölçümü olan dolar endeksi 0,09% düşüşle 93,29 puana geriledi.

Alman sağlık şirketi Fresenius Medical Care, NxStage’i 2 milyar dolara satın alma konusunda anlaştı.

CBS, Marriott, Avis Budget, Tyson, Lending Club ve First Data, Pazartesi günü gelir raporlarını yayınlayacak.

Macy’s (NYSE:M), Nordstrom (NYSE:JWN), Kohl’s (NYSE:KSS) ve JC Penney (NYSE:JCP) ise hafta sonuna doğru gelir raporlarını yayınlayacak.

Piyasalar, OPEC ve OPEC harici üreticilerin bir araya gelerek yapacakları görüşmeyi merakla bekliyor.

Abu Dabi’de başlayacak olan iki günlük toplantıda 2018 Nisan’a kadar uzatılmış olan üretimi kesintisi ile ilgili uyum seviyeleri görüşülecek.

Petrol fiyatları toplantı öncesi geriledi. ABD merkezli ham petrol 0,99% düşüşle 49,09 dolara gerilerken Brent petrolün varili 1,05% düşüşle 51,87 dolara geriledi.

Yatırımcıların dikkati Kuzey Kore’deki jeopolitik gelişmelerde.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Cumartesi günü Kuzey Kore’ye yeni yaptırımların uygulanmasını oybirliği ile kabul etti. Yaptırımlar, Kuzey Kore’nin 3 milyar dolar olan yıllık ihracatının üçte birine düşmesine sebep olabilir.

Kuzey Kore resmi haber ajansı, “ABD’nin okyanusun diğer yanındaki toprakların güvenli olduğuna inanmasından daha büyük bir hata yok” dedi.

Küresel hisse senedi piyasaları ABD’den gelen olumlu gelir raporlarının etkisiyle destek buldu.

MSCI Tüm Ülkeler Dünya Endeksi 0,2% artışla rekor kırdı.

Asya piyasaları 0,5% yükseldi.

Avrupa’da hisse senedi piyasaları temel kaynaklar ve enerji piyasalarındaki artışın etkisiyle destek buldu. DAX yaklaşık 0,5% değer kazandı.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/abd-piyasalar-yuksek-acls-hedefliyor-fed-konusmaclar-bekleniyor-500234

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla