Paylaş

Borsa Haberleri

ABD vadeli işlemleri yüksek açılış öngörüyor

ABD vadeli işlemleri yüksek açılış öngörüyor

ABD vadeli işlemleri yüksek açılış öngörüyor

Investing.com – ABD hisse vadeli işlemleri Salı gün Wall Street’te ABD ve Kuzey Kore arasındaki gerilimin yatışmasıyla birlikte yüksek bir açılış öngörüyor.

Büyük şirket hisselerinden Dow Jones %0,25, S&P 500 %0,19 değer kazanırken, Nasdaq 100 %0,23 oranında yükseldi.

Pazartesi günü S&P 500 getirileri üç ayda ilk kez %1 artış yaşadıktan sonra yüksek kapanış yaşadı. Dow Jones %0,6 ve Nasdaq Composite %1,3 kazandı.

İki devlet arasındaki tansiyon Salı günü azaldı. Kuzey Kore sert açıklamalarının şiddetini azaltarak, Guam’a saldırı kararını almadan önce ABD’nin ne yapacağını izleyeceklerini açıkladı.

Ayrıca Çin, ABD’nin kendisine komşusunu yeteri kadar dizginlemediği yönündeki ithamlardan sonra Birleşik Milletler’in ülkeye karşı yaptırımlarını uygulamak adına adımlar attı.

Yükselen risk hassasiyeti doları destekledi. Amerikan Doları’nın diğer 6 majör dövize karşı performansını ölçümleyen Amerikan Dolar endeksi %0,29 artışla 93,61’e çıktı.

Emtia piyasalarında, Amerikan Doları’nın yükselmesiyle üç haftalık yeni bir düşüş gören petrol fiyatları ve altın düşüşte.

Öte yandan, Asya’daki hisseler artışla kapanırken, Avrupa piyasaları da jeopolitik gerilimlerin hafiflemesiyle rahatladı ve artış yaşadı.

Yatırımcılar Temmuz ayındaki ABD perakende satış rakamlarını bekliyor.

Temmuz ayı ABD ithalat fiyat endeksi ve Ağustos ayı ABD imalat anketi ile ilgili raporlar aynı zamanda yayınlanacak.

Konut piyasasında Ulusal Ev İnşaatçıları Birliği Haziran ayı için işletme stokları ile ilgili bir rapor yayınlayacak.

Gelir raporlarında, Home Depot (NYSE:HD) hisseleri üç aylık karlarının %9,5 arttığını belirtti.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/abd-vadeli-islemleri-wall-streete-gore-kazancl-bir-acls-yapt-500867

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla