Paylaş

Borsa Haberleri

Avrupa borsaları enerji şirketlerinin güçlü bilançolarıyla yükseldi

Avrupa borsaları enerji şirketlerinin güçlü bilançolarıyla yükseldi

LONDRA, 26 Temmuz (Reuters) – Avrupa borsaları, ham petrol fiyatları ve petrol şirketlerinin açıkladığı yüksek kârların desteğiyle bugün yükseldi.

Yatırımcılar, Fed’in para politika kararlarını ve İngiltere’nin ekonomik büyüme verilerini beklerken, endeks düzeyli kazanımlar bankaların baskısı altında kaldı.

Pan-Avrupa STOXX 600 endeksi .STOXX , euro bölgesi hisselerine .STOXXE ve lokomotif hisselere .STOXX50E paralel olarak yüzde 0.5 yükselirken, petrol ve doğalgaz sektörü .SXEP yüzde 0.7 yükseldi.

Petrol sektörü hizmet şirketlerinden Subsea 7 SUBC.OL beklentilerin üzerinde ikinci çeyrek kârı açıklamasının ve yıllık gelir hedeflerini yükseltmesinin ardından yüzde 5.2 artışla STOXX endeksinin zirvesine çıktı.

Afrika ağırlıklı faaliyet gösteren petrol üreticisi Tullow Oil’in TLW.L satış gelirleri yeni sahalarda artan üretimin desteğiyle yüzde 46 yükselerek 788 milyon dolara çıkarken, hisseleri de yüzde 3.1 yükseldi.

Haberlerin orijinalleri için tıklayınız: Bu haber, linkleri yukarıda belirtilen haber ya da haberlerden derlenmiştir. Tam çevrilmiş metin olmayabilir.

(Haberi çeviren Canan Sevgili; Redaksiyon Can Sezer)

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/avrupa-borsalar%C4%B1-enerji-%C5%9Firketlerinin-g%C3%BC%C3%A7l%C3%BC-bilan%C3%A7olar%C4%B1yla-y%C3%BCkseldi-499607

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla