Paylaş

Borsa Haberleri

Avrupa borsaları, reklam şirketi WPP’deki keskin düşüş ve medya hisselerinin baskısı altında

Avrupa borsaları, reklam şirketi WPP’deki keskin düşüş ve medya hisselerinin baskısı altında

Avrupa borsaları, reklam şirketi WPP’deki keskin düşüş ve medya hisselerinin baskısı altında

LONDRA, 23 Ağustos (Reuters) – Avrupa borsaları, reklam devi WPP’nin zayıf taleplerin nedeniyle satış geliri hedeflerini düşürmesinin ardından yatırımcıların zaten tercih etmediği medya hisselerindeki satışın baskısı altında kaldı.

Piyasalar, euro bölgesi imalat sektörünün Ağustos’ta altı buçuk yılın en iyi büyümesini kaydettiğini gösteren satın alma yöneticileri endeksi verisini ise görmezden geldi.

Pan-Avrupa STOXX 600 endeksi .STOXX yüzde 0.3, euro bölgesi hisseleri ve lokomotif hisseler .STOXX50E yüzde 0.2 geriledi.

Dünyanın en büyük reklam grubu WPP WPP.L zayıf talebin etkisiyle ilk yarı hedeflerine ulaşamadıktan sonra yıllık satış tahminlerini düşürdü. Şirketin hisseleri yüzde 10 değer yitirdi.

WPP, Avrupa hisse piyasasındaki genel değerlenme eğilimine karşılık yüzde 4.8 gerileyen basın ve reklam sektöründe en kötü performans gösteren hisseler arasında yer alıyor.

WPP’nin Fransız rakibi Publicis’in RUBP.PA yüzde 3 gerilerken medya sektör endeksi .SXMP yüzde 2 geriledi.

Haberin orijinali için tıklayınız: Bu haber, linkleri yukarıda belirtilen haber ya da haberlerden derlenmiştir. Tam çevrilmiş metin olmayabilir.

(Haberi çeviren Canan Sevgili)

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/avrupa-borsalar-reklam-sirketi-wppdeki-keskin-dusus-ve-medya-hisselerinin-basks-altnda-501607

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla