Paylaş

Borsa Haberleri

Avrupa seyahat hisseleri küresel satış baskısı ve Barselona saldırısının etkisiyle geriledi

Avrupa seyahat hisseleri küresel satış baskısı ve Barselona saldırısının etkisiyle geriledi

Avrupa seyahat hisseleri küresel satış baskısı ve Barselona saldırısının etkisiyle geriledi

LONDRA, 18 Ağustos (Reuters) – Avrupa’da turizm ve seyahat hisseleri Barselona’daki ölümcül saldırının ardından seansın ilk işlemlerinde sert düşerken gerilerken, Trump yönetiminin sancıları yatırımcıların endişelerini artırıyor.

Pan-Avrupa STOXX 600 endeksi .STOXX Asya ve siyasi endişelerle gerileyen ABD borsalarındaki düşüşü izleyerek küresel satış baskısıyla yüzde 0.9 gerilerken, lokomotif hisseler .STOXX50E yüzde 1 geriledi. Bütün Avrupa sektörleri düşüşte.

Seyahat ve turizm hisseleri .SXTP yüzde 1.5 gerilerek değer kaybeden sektörlere öncülük ederken, havayolları sektör içinde en kötü performansı gösterdi.

Easyjet EZJ.L , Ryanair RYA.I British Airways sahibi IAG .ICAG.L ve Lufthansa LHAG.DE yüzde 1.9 ile 2.7 arasında düştü.

İspanyol borsası .IBEX yüzde 1.4 düşüşle benzer ülkelerden negatif ayrıştı.

Yatırımcıların riskten kaçışı bankacılık sektörünün .SX7P yüzde 1 gerilemesine yol açarken Deutsche Bank DBKGN.DE ve BNP Paribas ‘ın BNPP.PA en kötü performans gösteren bankalar arasında yer aldı.

Haberin orijinali için tıklayınız: Bu haber, linkleri yukarıda belirtilen haber ya da haberlerden derlenmiştir. Tam çevrilmiş metin olmayabilir.

(Haberi çeviren Canan Sevgili; Redaksiyon Can Sezer)

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/avrupa-seyahat-hisseleri-kuresel-sats-basks-ve-barselona-saldrsnn-etkisiyle-geriledi-501216

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla