Paylaş

Borsa Haberleri

BMW, emisyonla ilgili manipülasyon yapıldığına ilişkin haberlerini reddetti

BMW, emisyonla ilgili manipülasyon yapıldığına ilişkin haberlerini reddetti

BMW, emisyonla ilgili manipülasyon yapıldığına ilişkin haberlerini reddetti

FRANKFURT, 24 Temmuz (Reuters) – Alman otomobil üreticisi BMW BMWG.DE Pazar günü yaptığı açıklamada, araçlarındaki emisyon izleme sistemlerinin etkili bir şekilde çalışmadığına ve tasarımlarında rakipleriyle gizlice anlaştığına dair basında çıkan haberleri reddetti.

Der Spiegel gazetesinde Cuma günü yer alan bir haberde VW VOWG_p.DE , Audi ve Porsche’in dizel emisyon izleme sistemleri ve diğer araç parçalarının fiyat ve tasarımlarını düzenlemek için gizlice anlaştıkları belirtilmişti.

BMW tarafından yapılan açıklamada, “BMW Group’un otomobilleri manipüle edilmiyor ve geçerli yasal gerekliliklerle uyumludur” denildi.

Avrupa Komisyonu Cumartesi günü, AB antitröst düzenleyicilerinin iddiaları araştırdığını ve Alman siyasilerin yanlış uygulama durumunda şeffaflık ve ceza talep ettiğini açıklamıştı.

Volkswagen’in, Eylül 2015’te dizel araçlarda ABD emisyon testlerinde hile yapmak için yasadışı yazılım yüklediğini kabul ettiğinden bu yana araç emisyonları dünya genelinde daha yakından inceleniyor.

BMW sözcüsü, AB soruşturmasıyla ilgili ayrıntı hakkında yorum yapamayacağını söyledi.

Haberin orijinali için tıklayınız: Bu haber, linkleri yukarıda belirtilen haber ya da haberlerden derlenmiştir. Tam çevrilmiş metin olmayabilir

(Haberi çeviren Canan Sevgili; Redaksiyon Birsen Altaylı)

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/bmw,-emisyonla-ilgili-manip%C3%BClasyon-yap%C4%B1ld%C4%B1%C4%9F%C4%B1na-ili%C5%9Fkin-haberlerini-reddetti-499468

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla