Paylaş

Borsa Haberleri

EKK’nın ilk toplantısını Başbakan Yıldırım başkanlığında bu hafta Pazar yapması planlanıyor-Yetkililer

EKK’nın ilk toplantısını Başbakan Yıldırım başkanlığında bu hafta Pazar yapması planlanıyor-Yetkililer

EKK’nın ilk toplantısını Başbakan Yıldırım başkanlığında bu hafta Pazar yapması planlanıyor-Yetkililer

ANKARA, 3 Haziran (Reuters) – Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nun (EKK) yeni hükümetin kurulmasının ardından ilk toplantısını bu hafta Pazar günü Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında yapması planlanıyor.

Yıldırım’ın bulunmadığı dönemlerde Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in başkanlığında yapılacak olan EKK’da Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Sanayi Bakanı Faruk Özlü, Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Enerji Bakanı Berat Albayrak, Gümrük Bakanı Bülent Tüfenkçi, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan üye olarak bulunuyor.

Reuters’a bilgi veren üst düzey iki ekonomi yetkilisi, EKK toplantısında büyüme başta olmak üzere ekonomideki genel durumun gözden geçirileceğini ve alınması gereken kararların tartışılacağını bildirdi.

“Büyümenin yüzde 4.5’lik hedefine ulaşması için yeni adımlar atılması gerekebilir” diyen üst düzey bir yetkili, “Toplantının Yıldırım’ın başkanlığında yapılacak olması alınacak kararların daha hızlı hayata geçmesi sağlayabilir” dedi.

Şimşek’in yanı sıra ekonomi kökenli Canikli’ye SPK, TMSF ve BDDK’nın bağlanmasının ardından EKK’ya kimin başkanlık edeceği ve ekonomi yönetiminden kimin sorumlu olacağı tartışılmıştı.

Ancak 27 Mayıs’ta yayımlanan kararla Başbakan Yıldırım’ın EKK’ya başkanlık edeceği açıklanmıştı.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/ekk’n%C4%B1n-ilk-toplant%C4%B1s%C4%B1n%C4%B1-ba%C5%9Fbakan-y%C4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m-ba%C5%9Fkanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1nda-bu-hafta-pazar-yapmas%C4%B1-planlan%C4%B1yor-yetkililer-101541

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla