Paylaş

Borsa Haberleri

Gelişmekte olan ülke borsaları sekiz günlük kesintisiz kazanımların ardından geriledi

Gelişmekte olan ülke borsaları sekiz günlük kesintisiz kazanımların ardından geriledi

Gelişmekte olan ülke borsaları sekiz günlük kesintisiz kazanımların ardından geriledi

LONDRA, 20 Temmuz (Reuters) – Gelişmekte olan ülke borsaları kesintisiz sekiz günü yükselişle kapattıktan sonra bugün düşerken, dolar da 10 ayın en düşük seviyesini görmesinin ardından kayıplarına ara verdi.

Faiz indirimi olasılığı nedeniyle baskı altında bulunan Güney Afrika randı ZAR= , merkez bankasının ilerleyen saatlerdeki faiz kararı öncesinde dolar karşısında yüzde 0.4 geriledi.

Yatırımcılar, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) para politikasını nasıl sıkılaştırılacağı hakkında ipuçlarını almak için ECB Başkanı Mario Draghi’nin saat 1445’teki faiz kararı sonrasında yapacağı açıklamaları bekliyor. Bu açıklamalar Batı ve Doğu Avrupa başta olmak üzere gelişmekte olan ülke varlıklarını etkileyecek.

Öte yandan bugün erken saatlerde para politikası kararını açıklayan Japon yetkililer, para politikasını sıkılaştırma konusunda herhangi bir eğilim göstermeyerek Asya borsalarının son yılların en yüksek seviyesini görmesini sağladı.

Ancak dolar, yaygın kullanılan para birimleri karşısında değer kazanarak gelişmekte olan ülke varlıklarında baskı yaratmaya başladı.

Gelişmekte olan ülke borsalarını izleyen MSCI endeksi art arda sekiz gün yükselerek 27 ayın en yüksek seviyesine yaklaştıktan sonra bugün yatay seyrediyor.

Haberin orijinali için tıklayınız: Bu haber, linkleri yukarıda belirtilen haber ya da haberlerden derlenmiştir. Tam çevrilmiş metin olmayabilir

(Haberi çeviren Canan Sevgili; Redaksiyon Can Sezer)

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/geli%C5%9Fmekte-olan-%C3%BClke-borsalar%C4%B1-sekiz-g%C3%BCnl%C3%BCk-kesintisiz-kazan%C4%B1mlar%C4%B1n-ard%C4%B1ndan-geriledi-499252

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla