Paylaş

Borsa Haberleri

Gelişmekte olan ülke borsaları üç yılın zirvesine yakın bulunurken, Venezuela tahvilleri geriledi

Gelişmekte olan ülke borsaları üç yılın zirvesine yakın bulunurken, Venezuela tahvilleri geriledi

Gelişmekte olan ülke borsaları üç yılın zirvesine yakın bulunurken, Venezuela tahvilleri geriledi

LONDRA, 1 Ağustos (Reuters) – Gelişmekte olan ülke piyasaları, toparlanan Çin verilerinin ve zayıf seyir izleyen doların etkisiyle yaklaşık üç yılın en yüksek seviyesinde bulunuyor.

Venezuela tahvilleri ise, artan siyasi gerilimin ve ABD’nin uyguladığı yaptırımların endişeleri artırmasıyla bir yıldan fazla sürede en düşük seviyesine geriledi.

Gelişmekte olan ülkeler MSCI endeksi .MSCIEF , Çin lokomotif hisselerinin .SS 19 ayın en yüksek seviyesini görmesiyle yüzde 25 arttı. Rus borsaları .IRTS , petrol fiyatlarının desteğiyle iki haftanın en yüksek kazanımını elde etti.

Çin imalat sektöründeki büyüme Temmuz’da ihracattaki güçlü seyirin desteğiyle üretim ve yeni siparişlerdeki artışa paralel olarak hızlandı.

Macaristan .BUX , Çek Cumhuriyeti .PX ve Romanya borsaları da kazançlarını artırırken, euro bölgesi ekonomik büyümesi güçlü seyrini koruyor.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya yasama yetkisi verilmesinin ardından ABD’nin yeni yaptırım uygulamasının ardından hala dikkatler Venezuela’da.

Venezuela devlet petrol şirketi getirileri VE029436720= , verim eğrisi genelinde düştü.

Haberin orijinali için tıklayınız: Bu haber, linkleri yukarıda belirtilen haber ya da haberlerden derlenmiştir. Tam çevrilmiş metin olmayabilir

(Haberi çeviren Canan Sevgili; Redaksiyon Birsen Altaylı)

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/gelismekte-olan-ulke-borsalar-uc-yln-zirvesine-yakn-bulunurken-venezuela-tahvilleri-geriledi-499956

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla