Paylaş

Borsa Haberleri

Gelişmekte olan ülke borsaları, Wall Street teknoloji hisselerindeki ani düşüşle yüzde 1 geriledi

Gelişmekte olan ülke borsaları, Wall Street teknoloji hisselerindeki ani düşüşle yüzde 1 geriledi

LONDRA, 28 Temmuz (Reuters) – Gelişmekte olan ülke borsaları, özellikle Asya’daki teknoloji hisselerindeki sert düşüşün etkisiyle bugün yaklaşık yüzde 1 geriledi ancak haftayı yatay seyirde bitirmeye hazırlanıyor.

Wall Street’te teknoloji ve ulaşım hisselerinde dün yaşanan ani düşüş Asya piyasalarını da etkileyerek, Güney Kore, Tayvan, Hong Kong ve Hindistan borsalarının gerilemesine yol açtı ve yatırımcıları endişelendirdi.

Güney Kore elektronik alt endeksi .KS41 , Samsung Electronics 005930.KS önderliğinde yüzde 4’ten fazla gerilerken, Hong Kong hisseleri .HSI iki yılın en yüksek seviyesinden yüzde 0.5’ten daha fazla düşüş gördü.

Bu gelişmeler, dün üç yılın en yüksek seviyesine yaklaşan gelişmekte olan ülkeler endeksinin .MSCIEF yüzde 0.9 gerilemesine yol açtı.

Pakistan hisseleri .KSE , yüksek mahkemenin Başbakan Navaz Şerif’in aleyhindeki yolsuzluk soruşturmaları nedeniyle görevine son vermesiyle, yüzde 1.6 geriledi.

Haberin orijinali için tıklayınız: Bu haber, linkleri yukarıda belirtilen haber ya da haberlerden derlenmiştir. Tam çevrilmiş metin olmayabilir.

(Haberi çeviren Canan Sevgili; Redaksiyon Ayşe Sarıoğlu)

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/geli%C5%9Fmekte-olan-%C3%BClke-borsalar%C4%B1,-wall-street-teknoloji-hisselerindeki-ani-d%C3%BC%C5%9F%C3%BC%C5%9Fle-y%C3%BCzde-1-geriledi-499789

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla