Paylaş

Borsa Haberleri

GLOBAL PİYASALAR – Borsa / Döviz

GLOBAL PİYASALAR – Borsa / Döviz

GLOBAL PİYASALAR – Borsa / Döviz

İSTANBUL, 9 Haziran (Reuters) – Asya borsaları, Wall Street’teki ılımlı yükselişi takip ederek hafif artışlar gösterirken, zayıflayan dolar, altın ve petrol gibi emtia varlıklarında değer artışını sağladı.

Japonya dışındaki Asya Pasifik borsalarını takip eden MSCI endeksi .MIAPJ0000PUS yüzde 0.2 yükselirken, Japon Nikkei endeksi .N225 ise güçlenen yen ile beraber yüzde 1 geriledi. Hong Kong ve Çin’de piyasalar bugün tatil dolayısıyla kapalı.

Geçtiğimiz haftanın sonunda ABD’den açıklanan zayıf tarım dışı istihdam verileri sonrası yatırımcılar Fed’in bu yaz faizleri artırma şansını zayıf görürken, risk iştahında da artış yaşandı.

ABD’de Dow Jones endeksi dün Nisan ayından bu yana ilk defa 18,000 seviyesinin üzerine çıkarken, dolardaki düşüş emtia bağlantılı hisselerde artışa yol açtı.

Dow Jones endeksi .DJI yüzde 0.37 yükselerek 18,005.05 puandan kapanırken, 27 Nisan’dan bu yana ilk defa 18,000 puanın üzerinde kapandı.

S&P 500 endeksi .SPX yüzde 0.33 artışla 2,119.12 puandan ve Nasdaq .IXIC endeksi de yüzde 0.26 artışla 4,974.64 puandan kapandı.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/global-piyasalar—borsa—d%C3%B6viz-101958

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla