Paylaş

Borsa Haberleri

İngiltere Türkiye’den yapılan bazı uçuşlarda kabinde elektronik cihaz yasağını kaldırdı

İngiltere Türkiye’den yapılan bazı uçuşlarda kabinde elektronik cihaz yasağını kaldırdı

LONDRA, 28 Temmuz (Reuters) – İngiltere yeni güvenlik tedbirlerinin alınmasının ardından Türkiye’den yapılan bazı uçuşlarda kabinde elektronik cihaz yasağını kaldırdı.

İngiltere, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu bazı ülkelerden yapılan uçuşlarda, bomba düzeneği taşıyabileceği gerekçesiyle cep telefonundan büyük cihazların kabin içine alınmasını yasaklamıştı.

İngiltere Ulaştırma Bölümü’nün açıklamasına göre, THY THYAO.IS ile İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen havaalanlarından, Pegasus havayolları PGSUS.IS ile de Sabiha Gökçen ve İzmir havaalanlarından yolculuk yapanlar uçuşlarda laptop ve tabletlerini yanlarında bulundurabilecek.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi de Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarından İngiltere’ye yapılan seferlerimizde uygulanan laptop yasağı kaldırılmıştır” dedi.

İngiltere’nin açıklamasında bu havaalanlarından yapılacak diğer uçuşlar ile Türkiye’nin diğer bölgelerinden yapılacak uçuşlardaki mevcut kısıtlamaların süreceği ancak “devlet yeterli güvenlik tedbirleri alınca” kaldırılacağı bildirildi.

Aynı açıklamada Lübnan, Mısır, Ürdün, Suudi Arabistan ve Tunus’tan yapılacak uçuşlardaki kısıtlamaların süreceği de belirtildi.

Haberin orijinali için tıklayınız: Bu haber, linkleri yukarıda belirtilen haber ya da haberlerden derlenmiştir. Tam çevrilmiş metin olmayabilir (Haberi çeviren Gülsen Solaker; Redaksiyon Orhan Coşkun)

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/ingiltere-t%C3%BCrkiye’den-yap%C4%B1lan-baz%C4%B1-u%C3%A7u%C5%9Flarda-kabinde-elektronik-cihaz-yasa%C4%9F%C4%B1n%C4%B1-kald%C4%B1rd%C4%B1-499808

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla