Paylaş

Borsa Haberleri

Kardemir enerji verimliliğine yönelik iki yeni yatırım kararı aldı

Kardemir enerji verimliliğine yönelik iki yeni yatırım kararı aldı

İSTANBUL, 11 Ağustos (Reuters) – Kardemir KRDMD.IS proses gazlarının elektrik enerjisine dönüştürülmesi amacıyla iki yatırım kararı aldığını duyurdu.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada, proses gazlarının etkin kullanımı ve artan üretim hacmine bağlı oluşan proses gazlarının elektrik enerjisine dönüştürülmesi amacıyla yeni bir gaz deposu ile 30 MW kapasiteli yeni bir jeneratör yatırımı yapılacağı belirtildi.

Açıklamaya göre, kurulacak olan gaz deposu için ihale süreci tamamlanıp yüklenici firma belirlenirken; jeneratör yatırımı ile ilgili ise ihale süreci devam ediyor.

Söz konusu yatırımlarla birim üretimdeki enerji maliyetlerini aşağı çekmeyi ve elektrikteki iç karşılama oranlarını artırmayı hedefleyen şirket, 2019’da tamamlanması planlanan proje ile bugünkü enerji fiyatlarıyla yaklaşık 40 milyon TL/yıl tasarruf sağlayacak.

Şirket, dün yaptığı bir açıklamada da, mevcut 2.4 milyon ton yıllık kapasiteden 3.5 milyon ton kapasiteye ulaşmak için yeni bir sürekli döküm makinesi kurulması kararı aldığını duyurmuştu.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/kardemir-enerji-verimliligine-yonelik-iki-yeni-yatrm-karar-ald-500644

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla