Paylaş

Borsa Haberleri

OYAK Ankara, İzmir ve Yalova’da 15,000 konutluk gayrimenkul projesi hayata geçirecek

OYAK Ankara, İzmir ve Yalova’da 15,000 konutluk gayrimenkul projesi hayata geçirecek

OYAK Ankara, İzmir ve Yalova’da 15,000 konutluk gayrimenkul projesi hayata geçirecek

İSTANBUL, 24 Ağustos (Reuters) – Türkiye’nin en büyük mesleki emeklilik fonu OYAK, Ankara, İzmir ve Yalova’da yaklaşık 800 milyon lira arsa yatırımıyla 15,000 konutluk gayrimenkul projesi hayata geçirecek.

Oyak’tan yapılan açıklamaya göre; toplam 3.74 milyon metrekarelik proje kapsamında Ankara’da 12,000, İzmir’de 1,000, Yalova’da ise 2,000 konutun yanı ar-ge, sanayi ve lojistik merkezleri, ileri teknoloji üssü ve eğitim tesisleri bulunacak.

Açıklamaya göre, yaklaşık 800 milyon TL’lik gayrimenkul yatırımı gerçekleştiren OYAK, Emlak Konut GYO’dan EKGYO.IS satın alınan gayrimenkuller üzerindeki projeye 2018 yılının ilk yarısında başlayacak.

Emlak Konut GYO, dün KAP’a yaptığı açıklamada, Ankara/Balıkuyumcu, İzmir/Urla ve Yalova/Çiftlikköy’daki arsalarını KDV dahil toplam 796.5 milyon liraya OYAK’a sattığını duyurmuştu.

OYAK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taş yatırımla ilgili yaptığı açıklamada, “OYAK’ın kuruluş kanununda da öncelikli olarak yer alan, üyelerimizin ihtiyacı olan konutları üretmek amacıyla bu projelere ağırlık verdik. Önümüzdeki dönemde de bu tür arsa ve konut yatırımlarımız devam edecek” dedi.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/oyak-ankara-izmir-ve-yalovada-15000-konutluk-gayrimenkul-projesi-hayata-gecirecek-501700

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla