Paylaş

Borsa Haberleri

RK piliç eti üreten 19 şirket ve Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği hakkında soruşturma açtı

RK piliç eti üreten 19 şirket ve Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği hakkında soruşturma açtı

İSTANBUL, 11 Ağustos (Reuters) – Rekabet Kurulu(RK) piliç eti üretiminde faaliyet gösteren 19 şirket ile Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği hakkında soruşturma açtı.

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan açıklamada, “Piliç eti üretiminde faaliyet gösteren teşebbüslerin 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettikleri iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen önaraştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı” denilerek, RK’nın önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri müzakere ettiği ve bulguları ciddi ve yeterli bularak soruşturma açılmasına karar verildiği ifade edildi.

Soruşturma açılan 19 şirket arasında Banvit BANVT.IS , Şeker Piliç, CP, Şenpiliç, Keskinoğlu gibi şirketler de bulunuyor.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/rk-pilic-eti-ureten-19-sirket-ve-beyaz-et-sanayicileri-ve-damzlkclar-birligi-dernegi-hakknda-sorusturma-act-500654

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla