Paylaş

Borsa Haberleri

Romanyalı online seyahat acentası Paravion Türkiye’deki şirketi bavul.com’u kapatma kararı aldı-Paravion açıklama

Romanyalı online seyahat acentası Paravion Türkiye’deki şirketi bavul.com’u kapatma kararı aldı-Paravion açıklama

BÜKREŞ/İSTANBUL, 8 Ağustos (Reuters) – Romanya merkezli online seyahat acentası Paravion, son bir yılda Türkiye’de siyasi ve güvenlikle ilgili sorunların yaşandığı bir ortamda, TL’deki değer kaybına bağlı satışlarda yaşanan düşüşün de etkisiyle Türkiye’deki online platformu bavul.com’u kapatma kararı aldığını duyurdu.

Paravion yaptığı yazılı açıklamada, 8 Ağustos itibarıyla yeniden yapılanma sürecine gireceğini ifade ederek, bavul.com’un operasyonlarının ise Eylül ayı itibarıyla durdurulacağını belirtti.

Açıklamada, “Türkiye’de online platform Bavul ile faaliyet gösteren Romanyalı OTA Paravion 8 Ağustos’tan itibaren yeniden yapılanmaya girecek. Karar, Türkiye’de son 12 ayda siyasi ve güvenlikle ilgili sorunların yaşandığı bir ortamda, Bavul’daki gerilemenin ardından geldi” denildi.

Paravion, tahmini 300,000 kullanıcısı bulunan online turizm platformunu 2015 yılında Turkcell ‘den TCELL.IS devralmıştı. Açıklamada, devralma işleminin ardından 2016’da Bavul’un 23 milyon euro gelir elde ettiği belirtilerek, buna karşın Türkiye’deki sosyo-politik durum ve Türk Lirası’ndaki dramatik düşüşten Türkiye’deki yatırımın da güçlü şekilde etkilendiği belirtildi.

Açıklamada, “Türkiye’de daha da güçleşen durumla birlikte 2017’nin ilk yarısı da bu trendi teyit etti. 2016 son çeyrekte Türk Lirası’nda yaşanan yüzde 30’un üzerinde sert değer kaybı, 2017 yılında uluslararası bilet satışlarında ve marjlarda düşüşe neden oldu. Bu nedenle Türkiye’de faaliyet gösteren Bavul’un kapatılması ve Paravion’un reorganizasyonuna karar verildi” denildi.

Bavul.com, uçak bileti, otel rezervasyonu ve tur hizmeti alanında faaliyet gösteriyordu.

(Haberi bildiren Radu Sorin Marinas; Haberi yazan Ceyda Çağlayan; Redaksiyon Birsen Altaylı)

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/romanyal-online-seyahat-acentas-paravion-turkiyedeki-sirketi-bavulcomu-kapatma-karar-aldparavion-acklama-500308

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla