Paylaş

Borsa Haberleri

Sodastream ev yapımı bira sistemi tanıtımıyla 6% yükseldi

Sodastream ev yapımı bira sistemi tanıtımıyla 6% yükseldi

Sodastream ev yapımı bira sistemi tanıtımıyla 6% yükseldi

Investing.com – Sodastream International Ltd (NASDAQ:SODA) Salı günü Beer Bar isimli ev yapımı bira sistemini tanıtmasının ardından 6% değer kazandı.

Sistem, tüketicilerin konsantre kullanarak evde bira yapmalarını sağlayacak.

Üretici ve dağıtıcı, sistemin 4,5% oranında alkol içeren Blondie isimli bira ile piyasaya sürüleceğini ve “saniyeler içinde bira üretimine izin vereceğini” belirtti.

Sodastream Blondie şişesinin yaklaşık 3 litre bira içereceğini belirtti.

Şirket CEO’su Daniel Birnbaum, “Evde bira yapımında küresel büyümeye hizmet eden bir markayla çalıştığımız için heyecanlıyız” dedi.

Birnbaum, “Çekirdek karbonlama teknolojimiz ile dağıtım altyapımız bize işletmemizi büyütmek için mükemmel bir platform sağlıyor, biz de bira markasına bağlı kalmayı seçiyoruz” dedi.

Beer Bar’ın tanıtımı ilk olarak Avrupa piyasalarında gerçekleşecek. Ürünün diğer pazarlara girmesi 2016 sonu ve 2017’yi bulacak.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/sodastream-ev-yap%C4%B1m%C4%B1-bira-sistemi-tan%C4%B1t%C4%B1m%C4%B1yla-6-y%C3%BCkseldi-101170

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla