Paylaş

Borsa Haberleri

Tahvil ödemesini de içeren finansal borç yapılandırmasını tamamlayamayan Dünya Göz varlık satışı üzerinde duruyor

Tahvil ödemesini de içeren finansal borç yapılandırmasını tamamlayamayan Dünya Göz varlık satışı üzerinde duruyor

İSTANBUL, 8 Ağustos (Reuters) – Dünya Göz Hastanesi Ekim 2016’da başlattığı 8 Ağustos 2017 vadeli tahvil ödemesini de içeren finansal borç yapılandırma çalışmalarının bugün itibarıyla tamamlanamadığını belirterek, tahvilin anapara ve kupon ödemesinin gerçekleştirilemediğini duyurdu.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada, tahvil anapara ve kupon ödemelerinin en kısa zamanda yapılmasına yönelik çözüm alternatifleri üzerinde çalışıldığı belirtilerek “Bu kapsamda artan iş hacminin yaratacağı şirket kaynakları yanında varlık satışlarından elde edilecek fon seçenekleri de kullanılacaktır” denildi.

Açıklamada, şirketin tahvil anapara ve kupon ödemesinin yapılandırılması için tahvil yatırımcılarının listesini MKK’dan talep ettiği ve yatırımcılarla en kısa zamanda toplantı düzenlenerek gerekli bilgilendirmenin yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, finansal kuruluşlar nezdinde her türlü girişimde de bulunulduğu ifade edildi.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/tahvil-odemesini-de-iceren-finansal-borc-yaplandrmasn-tamamlayamayan-dunya-goz-varlk-sats-uzerinde-duruyor-500316

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla