Paylaş

Borsa Haberleri

Trump, Fed’de bankacılığın denetimi için en yetkili göreve Randal Quarles’ı aday gösterdi

Trump, Fed’de bankacılığın denetimi için en yetkili göreve Randal Quarles’ı aday gösterdi

Patrick Rucker / Pete Schroeder

WASHINGTON, 27 Temmuz (Reuters) – ABD Başkanı Donald Trump, Merkez Bankası’nın (Fed) bankacılık denetiminden sorumlu en yüksek mevkiine aday gösterdiği Wall Street ve Hazine deneyimli Randal Quarles, bankacılık kurallarında bazı düzeltme ve yenilemelere gerek olduğunu söyledi.

Quarles, atamasını onaylayacak olan Senato’nun bankacılık komisyonunda dün yaptığı konuşmada, “Her karmaşık girişimde olduğu gibi, ilk reform dalgasından sonra ve deneyim ve değerlendirmelerin de yardımıyla bazı yenilemeler mutlaka gerekecektir” dedi.

Senato’nun onayını alırsa, Quarles Fed’de finansal sistemin istikrarının korunmasından sorumlu en yüksek denetçi olacak.

Daha önce Wall Street’te hukukçu olarak çalışmış ve eski Başkan George W. Bush döneminde Hazine’de görev yapmış olan Quarles, özel bir şirket olan Carlyle Group LP’de CG.O çalıştı.

Quarles bugün tüm Senato üyelerinin sorularına yanıt verecek.

Demokrat senatörlerin sorularıyla sıkıştırması beklenen Quarles’ın atanması, çoğunluğa sahip olan Cumhuriyetçilerin oylarıyla gerçekleşebilir.

Fed görevine getirilirse Quarles, 2014 yılında kurduğu Cynosure Group adlı şirketten ayrılmak zorunda.

Haberin orijinali için tıklayınız: Bu haber, linkleri yukarıda belirtilen haber ya da haberlerden derlenmiştir. Tam çevrilmiş metin olmayabilir

(Haberi çeviren Ayşe Sarıoğlu; Redaksiyon Can Sezer)

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/trump,-fed’de-bankac%C4%B1l%C4%B1%C4%9F%C4%B1n-denetimi-i%C3%A7in-en-yetkili-g%C3%B6reve-randal-quarles’%C4%B1-aday-g%C3%B6sterdi-499676

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla