Paylaş

Borsa Haberleri

Turkcell’in iştiraki Financell 100 mln TL’lik VDMK ihraç etti

Turkcell’in iştiraki Financell 100 mln TL’lik VDMK ihraç etti

Turkcell’in iştiraki Financell 100 mln TL’lik VDMK ihraç etti

İSTANBUL, 25 Ağustos (Reuters) – Turkcell’in TCELL.IS iştiraki Financell 100 milyon lira tutarında varlığa dayalı menkul kıymet (VDMK) ihraç etti.

Turkcell’den yapılan açıklamada, Aktif Bank aracılığıyla gerçekleştirilen ihracın farklı vadedeki dilimlerden oluşan ortalama 307 gün vadeli olduğu belirtildi.

Financell Nisan ayında da 336 gün vadeli toplam 100 milyon TL’lik VDMK ihracı gerçekleştirmişti.

Turkcell Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Aksu, “Nisan ayında Türkiye’de ilkini gerçekleştirdiğimiz banka dışı bir kurumun varlığa dayalı menkul kıymet ihracının ardından, bu hafta da başarılı bir şekilde ikinci ihracımızı tamamladık… Piyasanın artarak ilgi gösterdiği bu yeni menkul kıymet, şirketimizin işletme sermayesi yükünü hafifleterek nakit yaratma gücünü artırması ve finansman alternatiflerini çeşitlendirmesi ile aktif bilanço yönetimi hedeflerimizle tamamen uyumlu” dedi.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/turkcellin-istiraki-financell-100-mln-tllik-vdmk-ihrac-etti-501810

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla