Paylaş

Borsa Haberleri

Varlık satışını değerlendiren UniCredit, ödeme işlem birimi için satış sürecini başlattı

Varlık satışını değerlendiren UniCredit, ödeme işlem birimi için satış sürecini başlattı

Varlık satışını değerlendiren UniCredit, ödeme işlem birimi için satış sürecini başlattı

LONDRA, 20 Mayıs (Reuters) – İtalyan bankası UniCredit CRDI.MI , ödeme işlem birimi hakkında seçeneklerini değerlendirmek üzere çalışma başlattı ve bu kapsamda olası alıcılar ile iletişime geçti.

Zayıf hisse performansının yanı sıra sınırlara yakın sermaye oranı ve düşük kârlılık nedeniyle hissedarları tarafından eleştirilen banka, diğer İtalyan bankaların da daha önce satmış olduğu ödeme işlem birimini büyüteç altına aldı.

Konu hakkında bilgi sahibi kaynaklar UniCredit’in ödeme işlem birimi satmayı değerlendirmeye ilk olarak geçen yıl başladığını ve sürecin henüz başında olunduğunu belirttiler.

Ancak satış kararının, bazı büyük hissedarların görevi bırakmasını istedikleri CEO Federico Ghizzoni’nin akıbeti kesinleşinceye kadar alınmayacağı tahmin ediliyor.

Bir kaynak yıllık kârı 40 milyon euro olan ödeme işlem biriminin 500 milyon euro fiyata alıcı bulabileceğini belirtti.

Sermayesini güçlendirmeye çalışan UniCredit aynı zamanda aralarında Yapı Kredi YKBNK.IS , Polonya merkezli Bank Pekao PEO.WA ve aracı kurum Finecobank’ın da bulunduğu varlıklarında hisse satışı olasılığını da değerlendiriyor. orijinali için tıklayınız: Bu haber, linkleri yukarıda belirtilen haber ya da haberlerden derlenmiştir. Tam çevrilmiş metin olmayabilir.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/varl%C4%B1k-sat%C4%B1%C5%9F%C4%B1n%C4%B1-de%C4%9Ferlendiren-unicredit,-%C3%B6deme-i%C5%9Flem-birimi-i%C3%A7in-sat%C4%B1%C5%9F-s%C3%BCrecini-ba%C5%9Flatt%C4%B1-100381

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla