Paylaş

Borsa Haberleri

Wall Street yüksek açılış hedefliyor

Wall Street yüksek açılış hedefliyor

Wall Street yüksek açılış hedefliyor

Investing.com – ABD piyasaları Çarşamba günü petrol fiyatlarının 50 dolar seviyesine yaklaşmasıyla yüksek bir açılış hedefliyor.

Dow Jones 0,34%, S&P 500 0,37% ve Nasdaq 100 0,46% oranında değer artışı hedefliyor.

Petrol fiyatları, Çarşamba günü ABD’de ham petrol stoklarının beklenenden hızlı gerilemesiyle yedi ayın en yüksek seviyesini vurdu.

ABD Enerji Bilgi Bakanlığı tarafından saat 17.30’da yayınlanacak ham petrol stok raporunun, stokların 2,5 milyon varil azaldığını göstermesi bekleniyor.

Ham petrol vadeli işlemleri 1,11% artışla 49,16 dolara yükselirken Brent petrol 1,28% artışla 49,23 dolara yükseldi.

Piyasa katılımcıları, günün ilerleyen saatlerinde Fed yetkililerinin yapacağı konuşmalara odaklanmış durumda.

Philadelphia Fed Başkanı Patrick Harker saat 16.00’da, Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari Kuzey Dakota’da saat 18.40’ta, Dallas Fed Başkanı Rob Kaplan ise Houston’da saat 21.00’de konuşma yapacak.

Fed konuşmacılarının yanında yatırımcıların dikkati saat 15.30’da gelecek uluslararası ticaret ölçümleri ile 16.00’da gelecek FHFA konut fiyatlarında olacak.

Fed’in Haziran ayında faiz artırma ihtimali geçtiğimiz hafta 4%’ten bu hafta başında 30%’a, bugün ise yaklaşık olarak 40%’a yükseldi. Temmuz ayında faiz artış ihtimali ise 60% olarak belirlendi.

Hewlett Packard Enterprise Co (NYSE:HPE) hisseleri şirketin Computer Sciences isimli kuruluşla birleşme niyetini belirtmesinin ardından 11% değer kazandı.

Computer Sciences Corporation (NYSE:CSC) ise açılış öncesi 28% değer kazandı.

Eaton Vance Corporation (NYSE:EV), Costco (NASDAQ:COST), Lions Gate Entertainment (NYSE:LGF) ve Williams-Sonoma Inc (NYSE:WSM) gelir raporlarını yayınlayacak.

Avrupa piyasalar, Yunanistan ile ilgili gelişmelerin etkisiyle yükseldi.

Euro Bölgesi maliye bakanları, Yunanistan’ın 10,3 milyar euro (11,5 milyar dolar) tutarında kurtarma paketini alacağını belirttiler.

Çin hisseleri dünyanın en büyük ikinci ekonomisi ile ilgili kaygıların etkisiyle değer kaybetti. Asya piyasalarında ise Japonya ve Avustralya 1,6% ve 1,5% oranında değer kazandı.

Altın vadeli işlemleri ise 1.220,00 dolar seviyesine gerileyerek yedi haftanın en düşük seviyesini gördü.

Değerli metal, ABD’deki faiz artışı ile ilgili gelişmelerden kolaylıkla etkilenmektedir.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/wall-street-y%C3%BCksek-a%C3%A7%C4%B1l%C4%B1%C5%9F-hedefliyor-100714

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla