Paylaş

Borsa Haberleri

Wall Street yüksek bir açılış hedefliyor

Wall Street yüksek bir açılış hedefliyor

Wall Street yüksek bir açılış hedefliyor

Investing.com – ABD’de hisse senedi piyasaları Çarşamba günü S&P 500’ün tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece 1% altında olmasıyla yüksek bir açılış hedefliyor.

Dow Jones 0,13%, S&P 500 0,15% ve Nasdaq 100 0,09% oranında değer artışı hedefliyor.

Wall Street’te Salı günü S&P 500 0,1% artışla 2,112 seviyesinden kapatarak rekor seviyenin 20 puan altında kaldı.

Bu hafta gerçekleşen artış, genel olarak Fed’in Haziran ayında faiz artışına gitmeyeceği beklentilerinin güçlenmesiyle gerçekleşti.

Petrol fiyatları ABD’de ham petrol stoklarının sert bir düşüş yaşayacağı beklentileriyle destek buldu.

ABD Enerji Bilgi Yönetimi, 17.30’da haftalık ham petrol stok raporunu yayınlayacak.

Salı günü piyasaların kapanışının ardından Amerikan Petrol Enstitüsü, ABD’de ham petrol stoklarının 3 Haziran haftasında 3,6 milyon varil düştüğünü belirtti.

Amerikan dolarının diğer majör dövizler karşısındaki performansının ölçümü olan dolar endeksi 0,15% düşüşle 93,67 puana geriledi.

CME Group’a (NASDAQ:CME) göre Fed’in bu ay faiz artırma ihtimali 4%, Temmuz ayında 27% Eylül ayında ise 44%.

Pazartesi günü konuşma yapan Fed Başkanı Janet Yellen, faiz oranlarının, ekonomik öngörüler ile ilgili belirsizlik çözülene kadar artırılmayacağını belirtti.

Yellen, ekonomik kalkınmanın devam etmesini bekliyor ancak bir sonraki faiz artış zamanı ile ilgili bir ipucu vermedi.

Dave & Buster’s Entertainment (NASDAQ:PLAY), şirketin ilk mali çeyrekte gelirinin ve kârının beklenenden yüksek olmasıyla 5% değer kazandı.

Diğer yandan Avrupa ve Asya piyasaları, küresel ekonominin durumu ile ilgili kaygılardan dolayı baskı altına girdi.

Diğer yandan Dünya Bankası 2016 için küresel büyüme tahminlerini 2,9%’dan 2,4%’e çekti ve bunun sebebi olarak “gelişmiş ekonomilerdeki zayıf büyüme, düşük emtia fiyatları, zayıf küresel ticaret ve azalan sermaye akışını” gösterdi.

Çin’de ihracatlar Mayıs ayındaki küresel talebin zayıf olması sebebiyle geriledi, ancak ithalatların tahminlerden iyi gelmesiyle birlikte ekonominin kararlılığının yükseldiğine dair beklentiler arttı.

İhracatlar bir önceki yıla göre 4,1% oranında gerilerken ithalatlar 6,0%’lık düşüş beklentisinin altında kalarak 0,4% geriledi. Ticaret fazlasının geçtiğimiz ay 50 milyar dolar olduğu belirtildi.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/borsa-haberleri/wall-street-y%C3%BCksek-bir-a%C3%A7%C4%B1l%C4%B1%C5%9F-hedefliyor-101898

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla