Paylaş

Döviz Haberleri

Amerikan doları, ABD’den gelecek veriler öncesi sakin seyrediyor

Amerikan doları, ABD’den gelecek veriler öncesi sakin seyrediyor

Amerikan doları, ABD’den gelecek veriler öncesi sakin seyrediyor

Investing.com – Amerikan doları, Cuma günü yatırımcıların dikkatinin ABD’den gelecek enflasyon verilerinde olmasıyla sakin seyrediyor.

USD/JPY 0,34% düşüşle 112,87 seviyesinden işlem görüyor.

Yen talebi, petrol fiyatlarının Cuma günü aşağı yönlü hareketini sürdürüyor olmasıyla destek buldu. Enerji Bilgi Yönetimi ABD’de ham petrol stoklarının 2,1 milyon varil yükselerek 504,1 milyon varile çıktığını belirtti.

Irak Petrol Bakanı, Perşembe günü OPEC ile OPEC dışı üyelerin petrol fiyatlarını normale çevirmek için bir yol arıyor olduklarını belirtti.

EUR/USD 1,1101 seviyesinden işlem görüyor.

Euro’ya olan hissiyat ise ECB Ocak ayı toplantı tutanaklarının Perşembe günü yayınlanmasının ardından baskı altına girdi.

Diğer yandan Amerikan doları, Sterlin ve İsviçre frangı karşısında değer kazandı. GBP/USD 0,32% düşüşle 1,4290 seviyesine gerilerken USD/CHF 0,11% artışla 0,9939 seviyesine yükseldi.

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi, Ocak ayında perakende satışların 2,3% oranında yükseldiğini gösterdi. Beklentiler 0,8%’lik artış olacağı yönündeydi.

Bir önceki yıla göre perakende satışlar Ocak ayında 5,2% oranında yükseldi. Aralık ayı artışı ise 2,6%’dan 2,3%’e revize edildi.

Otomobil satışlarını hariç tutan çekirdek perakende satışlar ise bir önceki aya göre 2,3% oranında yükseldi. Aralık ayı verisi -0,9%’dan -1,3%’e revize edildi.

Diğer bir rapor, İngiltere’de kamu sektörü net borçlanmalarının Ocak ayında 11,81 milyar sterlin gerilediğini gösterdi. Beklentiler, 13,95 milyar sterlinlik düşüş olacağı yönündeydi.

İngiltere Başbakanı David Cameron, Avrupa Konsey başkanı Donald Tusk ve komisyon başkanı Jean-Claude Juncker ile AB üyeliğine yönelik bir görüşme yapacak.

Avustralya ve Yeni Zelanda doları düşüşte. AUD/USD 0,61% düşüşle 0,7112 seviyesine gerilerken NZD/USD 0,38% düşüşle 0,6619 seviyesine geriledi.

USD/CAD 0,35% düşüşle 1,3775 seviyesinden işlem görüyor.

Amerikan dolarının diğer majör dövizler karşısındaki performansının ölçümü olan dolar endeksi 96,91 puanda seyrediyor.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/forex-haberleri/amerikan-dolar%C4%B1,-abd’den-gelecek-veriler-%C3%B6ncesi-sakin-seyrediyor-85410

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla