Paylaş

Döviz Haberleri

Amerikan doları, Fed toplantısı öncesi değer kaybetti

Amerikan doları, Fed toplantısı öncesi değer kaybetti

Amerikan doları, Fed toplantısı öncesi değer kaybetti

Investing.com – Amerikan doları, Pazartesi günü ABD’den gelecek yeni konut satış verileri öncesi diğer majör dövizler karşısında değer kaybetti.

USD/JPY 0,55% düşüşle 111,10 seviyesine geriledi.

Yen, Cuma günü Japonya Merkez Bankası’nın faiz oranlarını negatif bölgede biraz daha ilerletebileceğinin belirtilmesiyle 2,1% değer kaybetti.

Bazı yatırımcılar, bankanın daha fazla parasal genişleme uygulamayacağını öngörüyor.

Birçok piyasa analisti, Japonya Merkez Bankası’nın, ülkede meydana gelen depremin ardından büyüme ve enflasyon tahminlerini düşürmesini bekliyor.

Fed, Aralık ayında neredeyse on yılın ardından faiz oranlarını artırma kararı almıştı. Yatırımcılar, bankanın Haziran ayında faiz artışı ile ilgili bir ipucu vermesini bekliyor.

EUR/USD 0,29% artışla 1,1256 seviyesine yükseldi.

Amerikan doları, Sterlin ve İsviçre frangı karşısında değer kaybetti. GBP/USD 0,68% artışla 1,4501 seviyesine yükselirken USD/CHF 0,44% düşüşle 0,9744 seviyesine geriledi.

ABD Başkanı Barack Obama, İngiltere’nin AB’den ayrılması durumunda ABD ile ilgili ticari anlaşmalarda sıranın en gerisine düşeceğini belirtti. Yorumların ardından GBP/USD beş buçuk haftanın en yüksek seviyesinden geriledi.

Avustralya ve Yeni Zelanda doları yükselişte. AUD/USD 0,12% artışla 0,7719 seviyesine yükselirken NZD/USD 0,19% artışla 0,6865 seviyesine yükseldi.

Avustralya piyasaları, Anzak günü tatili sebebiyle kapalı kalacak.

Diğer yandan USD/CAD 1,2642 seviyesinden işlem görüyor.

Amerikan dolarının diğer majör dövizler karşısındaki performansının ölçümü olan dolar endeksi 0,36% düşüşle 94,77 puana geriledi.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/forex-haberleri/amerikan-dolar%C4%B1,-fed-toplant%C4%B1s%C4%B1-%C3%B6ncesi-de%C4%9Fer-kaybetti-98288

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla