Paylaş

Döviz Haberleri

Bitcoin ve Ethereum fiyatları panik satış sonrası toparlandı

Bitcoin ve Ethereum fiyatları panik satış sonrası toparlandı

Bitcoin ve Ethereum fiyatları panik satış sonrası toparlandı

Investing.com – Piyasa değerine göre dünyanın en büyük iki kripto parası Bitcoin ve Ethereum, Pazartesi günü Çin’in yeni kripto para arzı için kaynak toplamayı yasaklamasının ardından yaşadığı düşüşü bugün toparladı.

Bitcoin 3.900,10 dolara kadar geriledikten sonra bugün 4.253,60 dolara yükseldi. Dijital para birimi, hafta sonu 4.911,80 dolar ile rekor kırdı.

Ethereum ise 2,6% artışla 303,48 dolara yükseldi. Para birimi 267,64 dolara kadar gerilemişti. Ethereum, Cumartesi günü 394,78 doları görmüştü.

Diğer yandan Litecoin, Ripple ve Dash da Pazartesi günkü kayıplarını telafi etti.

Piyasada işlem gören toplam kripto para değeri 150 milyar dolar olarak belirlendi. Bu miktar, Cumartesi gecesi 180 milyar dolara kadar ulaşmıştı.

Çin Merkez Bankası, Pazartesi günü kripto paraların kalka arzı ile ilgili soruşturmaların tamamlandığını ve gelecekte yapılacak arzların sert bir şekilde cezalandırılacağını belirtti.

Banka, aynı zamanda dijital para finansmanı ve ticaret platformlarının da basılı dövizlerden çevirim yapmasının yasak olduğunu belirtti.

Çin’in sanal para birimleri ile ilgili daha sıkı kurallar getirmesi bekleniyor. Çin finansal haber kurumu Yicai, bu yasağın kripto para düzenlemeleri için henüz bir başlangıç niteliğinde olduğunu ifade etti.

Kripto paralarla ilgili güncel kalmak için ilgili sayfamızı ziyaret edin: https://tr.investing.com/crypto/

Kaynak: http://tr.investing.com/news/forex-nyheter/bitcoin-ve-ethereum-fiyatlar-panik-sats-sonras-toparland-502388

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla