Paylaş

Döviz Haberleri

Brainard konuştu, Dolar geriledi

Brainard konuştu, Dolar geriledi

Brainard konuştu, Dolar geriledi

Investing.com – Temmuz ayı FOMC tutanaklarında komite üyelerinin çoğu faiz artışında temkinli olunması kararı almışlardı ve bunun en önemli gerekçesi de zayıflayan enflasyondu. Ardından birçok Fed yetkilisi bu kararı destekleyen açıklamalarda bulundular. Son olarak Fed Başkanı Yellen, Jackson Hole sempozyumunda faiz konusuna değinmedi ve beklentiler oldukça düştü.

20 Eylül’de yapılacak toplantı öncesinde yetkililerin açıklamaları yakından takip ediliyor ve bugün Fed Yönetim Kurulu Üyesi Brainard, New York’ta bir konuşma yaptı.

Brainard, faiz artışının enflasyona bağlı olduğunu ve enflasyonda gerileme yaşanması durumunda faiz artışının yavaşlaması gerektiğini ifade etti. Faiz artışında ihtiyatlı olunması gerektiğini belirten Brainard, bilanço daraltılmasına ise başlanması taraftarı.

Beklenti altında kalan fabrika siparişleri ve Fed Yönetim Kurulu Üyesi Brainard’ın açıklamaları ile dolar gün içindeki kazançlarını geri verdi. Gün içi en yüksek 92,74 seviyesini gören ABD Dolar Endeksi 92 seviyesine doğru düşüş yaşarken Ons Altın Vadeli İşlemleri ve Euro yükselişte.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/forex-haberleri/brainard-konu%C5%9Ftu,-dolar-geriledi-502398

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla