Paylaş

Döviz Haberleri

Bugün neler oldu? Yarın hangi gelişmeler takip edilecek?

Bugün neler oldu? Yarın hangi gelişmeler takip edilecek?

Bugün neler oldu? Yarın hangi gelişmeler takip edilecek?

Investing.com – Haftanın 3. işlem gününde piyasalardaki volatilite arttı, günün en önemli gelişmesi ise Kanada Merkez Bankası’nın faiz artışı kararı oldu.

Kanada Merkez Bankası yaklaşık üç yıl sonra ilk defa faizi %1,0 seviyesine çıkardı. Karar sonrası merkez bankasından gelen açıklama ise, faiz artışının ilerleyen süreçte enflasyon ve risklere bağlı olacağı yönündeydi.

Kanada Merkez Bankası’nın faiz artışı kararının ardından Kanada Doları, ABD Doları karşısında 1,24 seviyesinden 1,2135 seviyesine çok sert düşüş yaşadı ve paritede %2 oranında kayıp olurken CADTRY paritesinde de %1,40 oranında yükseliş yaşandı.

ABD’den gelen PMI rakamları ise beklenti altında kaldı ve Dolar Endeksi 92,0 seviyesine geriledi.

Kanada Merkez Bankası’nın bugünkü hamlesinin ardından gözler yarınki ECB toplantısına çevrildi. Avrupa Merkez Bankası’nın faiz oranlarında değişikliğe gitmesi beklenmiyor, ancak eurodaki değerlenmeye dair açıklamalar izlenecek.

Yarın ABD’den 1. derece önemli veri açıklaması olmadığı için günün en önemli gelişmesi ECB toplantısı olacak ve Euro tarafında volatilitenin artması bekleniyor.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/forex-haberleri/bugun-neler-oldu-yarn-hangi-gelismeler-takip-edilecek-502513

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla