Paylaş

Döviz Haberleri

EUR/TRY paritesindeki düşüş sürecek mi?

EUR/TRY paritesindeki düşüş sürecek mi?

EUR/TRY paritesindeki düşüş sürecek mi?

Investing.com – Haftaya pozitif başlayan Türk Lirası, dün dolar karşısında en çok değer kazanan para birimi oldu ve USDTRY paritesi 3,4915’e kadar gerileyerek son iki ayın en düşük seviyesini gördü. EURTRY paritesi de rekor seviyenin ardından dün 4,11’e kadar geriledi.

USD/TRY, bugün dolardaki alıcı seyir ile 3,50 seviyesinde hafif alıcılı fiyatlanırken euronun bugün değer kaybı yaşaması ile EUR/TRY paritesinde düşüş yaşanıyor.

ECB Başkanı Draghi’nin yarın ve sonrasında yapacağı konuşmada ‘güçlü euro’ya vurgu yapması ve önlemler alınacağını tekrarlaması ile eurodaki düşüş hızlanabilir. Türk Lirası tarafında aksi bir gelişme yaşanmadıkça bu senaryoda EUR/TRY paritesinde 4,10 seviyesi altına gerileme yaşanabilir.

Beklenen senaryo ile düşüş yaşanmasına karşın orta ve uzun vadede EUR/TRYparitesinde yükseliş trendi yaşandığı için Euro Bölgesi’nden gelecek olumlu verilerle euroda ilerleyen süreçte tekrar değerlenme yaşanabileceği unutulmamalıdır.

EUR/TRY paritesinde 4,10 tabanı altında haftanın kalanında takip edilecek destek seviyeleri: 4,0885 ve 4,07; direnç seviyeleri ise, 4,1450 ve 4,16.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/forex-haberleri/eurtry-paritesindeki-dusus-surecek-mi-501502

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla