Paylaş

Döviz Haberleri

Investing.com duyarlılık endeksi raporu: Euro uzun pozisyonları arttı

Investing.com duyarlılık endeksi raporu: Euro uzun pozisyonları arttı

Investing.com duyarlılık endeksi raporu: Euro uzun pozisyonları arttı

Investing.com – Pazartesi günü yayınlanan Investing.com haftalık duyarlılık endeksi raporu, Euro için uzun pozisyonların 4 Mart haftası düştüğünü gösterdi.

Rapora göre yatırımcıların 22,6%’lık kısmı EUR/USD paritesinde uzun pozisyon tercih etti. Geçtiğimiz hafta bu oran 33,7% olarak belirlenmişti.

Bu sırada yatırımcıların 36,2%’lik kısmı GBP/USD için uzun pozisyon tercih etti. Geçtiğimiz hafta bu oran 44,0% olarak belirlenmişti.

Diğer yandan USD/JPY için uzun pozisyon tercihi 38,9%’dan 37,2%’ye gerilerken USD/CHF için uzun pozisyon tercihi 44,0%’dan 43,1%’e geriledi.

USD/CAD için uzun pozisyon tercihi 53,4%’ten 54,7%’ye yükseldi. AUD/USD için uzun pozisyon tercihi 46,6%’dan 39,3’e gerilerken NZD/USD için bu tercih 40,6’dan 35,6%’ya geriledi.

Emtia piyasalarında ise altın için uzun pozisyon tercihi 62,3%’ten 53,1%’e yükseldi.

Rapor, aynı zamanda yatırımcıların 26,4%’lük kısmının S&P 500 için uzun pozisyon tercih ettiğini gösterdi. Geçtiğimiz hafta bu oran 23,1% olarak belirlenmişti.

Investing.com endeks serisi, kurum içinde geliştirilmiş olup vadeli işlem piyasaları ve Tezgâh Üstü Piyasa (OTC) sağlayıcılarından toplanan bilgilerle, tüm uzun ve kısa pozisyonlar için ölçmektedir.

50% ile 70% arasındaki ölçüm, seçili araç için boğa piyasası anlamına gelirken 30% ile 50% arasındaki ölçüm ayı piyasası anlamına gelir. 70% üzerindeki ölçüm Aşırı Alım (Overbought) anlamına gelirken 30%’un altındaki ölçüm Aşırı Satış (Oversold) anlamına gelmektedir.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/forex-haberleri/investing.com-duyarl%C4%B1l%C4%B1k-endeksi-raporu:-euro-uzun-pozisyonlar%C4%B1-artt%C4%B1-86894

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla