Paylaş

Döviz Haberleri

Trump’ın ‘sıradışılık’ları piyasaları zorluyor

Trump’ın ‘sıradışılık’ları piyasaları zorluyor

Trump’ın ‘sıradışılık’ları piyasaları zorluyor

Investing.com – Ocak ayında başkanlık koltuğuna oturan D. Trump, her gün yeni bir ‘sıradışılık’la piyasaları şaşırtmaya devam ediyor. Başkanlık seçimlerinde birçok ekonomik vaadlerde bulunan Trump, başkan seçildikten sonra diğer alanlara hem daha çok ağırlık veriyor hem de olabildiğince beklenmedik hamlelerde bulunuyor.

En son olarak Charlottesville’de yaşanan olaylarda ırkçılar kadar diğer tarafı da kınaması büyük tepki aldı. Sanat konseyindeki istifalar, iş adamları konseyindeki istifalar ve ardından konseyi feshetmesi Trump’ın kadrosuyla ciddi fikir ayrılıkları yaşadığını gösteriyor.

K. Kore gerginliğinin ardından Afganistan’daki askerlerin çekilmesini doğru bulmadığını belirten Trump’ın her hamlesi piyasalardaki endişeleri artırıyor.

Dolar, her ne kadar faiz artışının belirsizliği ve enflasyon verisi ile gerileme yaşasa da Trump baskısı da dolar üzerinde oldukça etkili.

Bu hafta piyasalarda gözler Jackson Hole sempozyumunda olacak, ancak dolar üzerinde ekonomik veriler ve Fed kadar Trump’ın da çok etkili olduğu görülüyor. Dolayısıyla dolar fiyatlamasında Trump’ın politikaları da piyasaların radarında kalmaya devam ediyor.

Dün 93,0 seviyesine gerileyen ABD Dolar Endeksi, bugün 93,50 yakınlarında hafif alıcılı fiyatlanıyor. Yarın takvimdeki verilerin artması ile volatilitenin yükselmesi bekleniyor

Kaynak: http://tr.investing.com/news/forex-haberleri/trumpn-sradslklar-piyasalar-zorluyor-501511

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla