Paylaş

Döviz Haberleri

Yellen öncesi Fed yetkililerinden şahin mesajlar geldi

Yellen öncesi Fed yetkililerinden şahin mesajlar geldi

Yellen öncesi Fed yetkililerinden şahin mesajlar geldi

Investing.com – Gözler bugün Fed Başkanı Yellen ve ECB Başkanı Draghi’nin Jackson Hole sempozyumunda yapacakları konuşmada, ancak her iki merkez bankası başkanının da bugünkü konuşmalarında piyasalara çok net mesajlar vermesi beklenmiyor. Yine de konuşmalarda iki başkanın da uyguladığı para politikalarına dair sinyaller aranacak.

Bugün Fed yetkililerinden Mester ve Kaplan’ın açıklamaları oldu. Fed’in şahin üyelerinden olan Mester, ‘para politikasını normalleştirmek en doğru karar’ dedi ve Kaplan ise, ‘enflasyonun %2 oranından uzaklaşmadığını’ belirtti.

Her iki Fed yetkilisinin de para politikasında normalleşme sürecini desteklemesinde istihdam piyasası ve doğal seviyelere inen işsizlik oranı en büyük etken.

Dallas Fed Başkanı Robert Kaplan’ın konuşmasında hükümete dair kapanma ihtimalinin takip edilmesi gerektiğini belirtmesi de önemli bir detaydı.

Günün devamında Yellen ve Draghi’nin açıklamaları takip edilecek

Kaynak: http://tr.investing.com/news/forex-haberleri/yellen-oncesi-fed-yetkililerinden-sahin-mesajlar-geldi-501860

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla