Paylaş

Ekonomi Haberleri

ABD Çöp Tahvillerinde Düzeltme Başlamış Olabilir

ABD Çöp Tahvillerinde Düzeltme Başlamış Olabilir

Morgan Stanley stratejistleri, Çarşamba günü yazdıkları notta, ABD’de çöp tahvil fiyatlarının son dönemdeki zayıflığının, menkul kıymet düzeltmesinin bir başlangıcı olabileceğini ve yatırımcıların piyasa yönünün tersine fiyatlamada bulunmayı düşünmelerinin gereğini dile getirdiler.

Adam Richmond liderliğindeki stratejistler, değerlemelerin yüksek ve spekülasyon ile notlanmış tahvil alıcılarının, Fed’in parasal teşviği kaldırarak çöp tahvillere ne kadar baskı yapacağını düşük tahmin ettiklerini aktardılar.

“Bu yumuşaklığın geçerli bir düzeltmeye dönüşme olasılığı yüksek” ifadesininin altını çizen  stratejistler, kurumsal tahvil değerlemelerine ilişkin giderek artan şüpheci tutuma dahil oldu.

PIMCO, Çarşamba günü yayınladığı raporda, yatırımcıların, kurumsal tahviller gibi göreceli pahalı varlıklardansa, Hazine tahvili gibi daha güvenli varlıkları tercih etmesi gerektiğini belirtti. T. Rowe Price Group da bu görüşe katıldı ve “Her şey pahalı” yorumunda bulundu.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/economy-news/abd-op-tahvillerinde-duzeltme-baslams-olabilir-500534

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla