Paylaş

Ekonomi Haberleri

Ağbal: Yatırımların Artması İçin Düzenlemeler Planlanıyor

Ağbal: Yatırımların Artması İçin Düzenlemeler Planlanıyor

Ağbal: Yatırımların Artması İçin Düzenlemeler Planlanıyor

Investing.com – Yeni hükümetin Maliye Bakanı Naci Ağbal, Yabancı yatırımın artması için yasal ve idari düzenlemeler planladıklarını açıkladı.

Binali Yıldırım’ın başbakanlığındaki 65. Hükümetin kabinesinde yeniden Maliye Bakanı olarak yer bulan Naci Ağbal önümüzdeki dönem icraatları ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Ağbal, yabancı yatırımın artması için yasal ve idari düzenlemeler planladıklarına dikkat çekerek bu durumun “Başkanlık ve anayasa ne kadar önemliyse yatırım, üretim de o kadar önemli” olduğunu söyledi.

Merkez Bankası’nın marjinal gecelik fonlama oranlarını 50 baz puan indirmesine de değinen bakan, “Merkez Bankası’nın rasyonelite ile uyumlu kararları büyümeyi destekler” ifadelerini kullandı.

Daha önce satışa çıkarılan ancak alıcı tarafında oluşan olumsuzluk nedeni ile Özelleştirme İdaresinin portföyünde bulunan Milli Piyango ihalesinde gelinen son durumu da değerlendiren Ağbal, “Milli Piyango özelleştirmesinde yatırımcıların ilk sinyalleri iyi” açıklamasında bulundu.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/economy-news/a%C4%9Fbal:-yat%C4%B1r%C4%B1mlar%C4%B1n-artmas%C4%B1-i%C3%A7in-d%C3%BCzenlemeler-planlan%C4%B1yor-100674

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla