Paylaş

Ekonomi Haberleri

Bakan Özlü: Türkiye, Yabancı Sermaye Çekmeye Devam Edecek

Bakan Özlü: Türkiye, Yabancı Sermaye Çekmeye Devam Edecek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü,”Doğrudan yabancı yatırım, güvenli ülkeler arar. Biz herkes için sadece güvenli değil, istikrarlı bir ülkeyiz. Bütün manipülasyonlara rağmen Türkiye, yabancı sermaye çekmeye devam edecek. Bu bir başarının, istikrarın ve güvenin net göstergesidir. Bu noktada bizim bütün çabamız, sürdürülebilir, rekabetçi, yatırım iklimini iyileştirici, yatırımların önündeki engelleri kaldıran politikaları oluşturmak ve takip etmektir” ifadelerini kaydetti. dedi.

Bakan Özlü, konuşmasını şöyle devam etti:

“Bizler tarihin hiçbir döneminde içe kapanık bir ülke, bir toplum olmadık. Aksine çok yönlü, proaktif bir devlet geleneğinin temsilcileri olmaya devam ettik. Dışa açılan, dünyanın gerisine düşmeyen, trendleri doğru okuyan ve kendi ekonomisini zor şartlara karşı dirençli kılan hedefleri benimsedik. Kendi coğrafyasına sıkışıp kalan bir ülke değil, ufku geniş bir Türkiye idealini bütün planlarımızın, projelerimizin merkezine koyduk. Türkiye’nin bu dosdoğru çizgisinden, hedefinden ve anlayışından geri dönüş olmayacaktır. İçe kapanan bir Türkiye isteyenler, büyük ve tarihi bir yanılgı içindedirler. 15 yılı bulan AK Parti iktidarlarının ekonomi politikasını eleştirenler eski kafalılık yapmaktadırlar. Artık geçerliliğini, değerini ve anlamını yitirmiş birtakım kabullerle eleştiriler yapmak çağdaş değil. Sadece içeride değil, dışarıda Türkiye’yi içe kapanmaya zorlayanlar olabilir. Özellikle son zamanlardaki bazı yaklaşımlar bizim açımızdan kabul edilebilir değil.”

AA

Kaynak: http://tr.investing.com/news/economy-news/bakan-zlu-turkiye-yabanc-sermaye-ekmeye-devam-edecek-500404

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla