Paylaş

Ekonomi Haberleri

BoE/Carney, Goldman Sachs’ın baskı uyguladığı iddiasını reddetti

BoE/Carney, Goldman Sachs’ın baskı uyguladığı iddiasını reddetti

BoE/Carney, Goldman Sachs’ın baskı uyguladığı iddiasını reddetti

Investing.com – İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney bugünkü konuşmasında kendisine yöneltilen Goldman Sachs tarafından Brexit ile ilgili yorumlar yapmaya zorlandığı ile ilgili soru karşısında oldukça şaşırdı.

İngiltere’de Mayıs ayı enflasyon raporu öncesi konuşma yapan Carney’e, parlamento üyesi Steve Baker, Goldman Sachs’ın AB’de kalma taraftarı gruba dahil olduğunu ve İngiltere Merkez Bankası Başkanı’nın bu şirketin eski yöneticisi olduğunu belirtti.

Mark Carney’e yöneltilen soru şu şekildeydi: “Size, Goldman Sachs’ın görüşünüzle ilgili üzerinde baskı oluşturduğu yönündeki düşünceleri reddetme imkanı verebilir miyim?”

Carney oldukça şaşkın bir şekilde “Evet, kesin bir şekilde reddediyorum. Ayrıca bu sorunun sorulmuş olması dahi beni şaşırtıyor” dedi.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/economy-news/boe-carney,-goldman-sachs’%C4%B1n-bask%C4%B1-uygulad%C4%B1%C4%9F%C4%B1-iddias%C4%B1n%C4%B1-reddetti-100590

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla