Paylaş

Ekonomi Haberleri

Brexit anketleri, ayrılma taraftarlarının önde olduğunu gösteriyor

Brexit anketleri, ayrılma taraftarlarının önde olduğunu gösteriyor

Brexit anketleri, ayrılma taraftarlarının önde olduğunu gösteriyor

Investing.com – 23 Haziran’da İngiltere’nin AB üyeliği ile ilgili gerçekleşecek referandum öncesi yapılan bir anket, referandumda bölgeden ayrılmaya yönelik oy kullanacakların öne geçtiğini gösterdi.

TNS anketi, İngiltere vatandaşlarının Brexit olarak nitelendirdiği AB’den ayrılma ile ilgili referandumda ayrılma taraftarı olanların 41%, kalma taraftarı olanların 38% oranında olduğunu gösterdi.

Ankete katılanların 1.222 kişiden 21%’i hala kararsız. TNS, kararsız grubun azaldığını belirtiyor.

TNS’den Luke Taylor, “Anket, kararsızların çoğunluğunun ayrılma taraftarı olarak karar değiştirdiğini görüyoruz ancak yine de bunun bir rastlantı mı yoksa bir eğilim mi olduğunu belirlemek için bir sonraki anketi beklememiz doğru olacaktır.” dedi.

Taylor, “Bu ankette Şubat ayından beri ilk defa ayrılma taraftarlarının önde olduğunu görüyoruz. Yarış oldukça çekişmeli gidiyor” dedi.

Sterlin, bugünün erken saatlerinde değer kazanmıştı ancak artış, İngiltere’de enflasyonun Eylül 2015’ten beri ilk defa gerilediğinin belirtilmesiyle sınırlı kaldı.

GBP/USD 0,58% artışla 1,4486 seviyesine yükselirken EUR/GBP 0,53% düşüşle 0,7818 seviyesine geriledi.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/economy-news/brexit-anketleri,-ayr%C4%B1lma-taraftarlar%C4%B1n%C4%B1n-%C3%B6nde-oldu%C4%9Funu-g%C3%B6steriyor-100064

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla